PILNE: Tym zaskoczy diesel, benzyna i LPG w kwietniu. Tankujący kierowcy zaoszczędzą coś więcej niż tylko pieniądze

PILNE: Tym zaskoczy diesel, benzyna i LPG w kwietniu. Tankujący kierowcy zaoszczędzą coś więcej niż tylko pieniądze

diesel benzyna lpg tankowanie

Podaj dalej

Cena za diesel, benzynę i LPG pełni ważną rolę dla wielu budżetów rodzinnych. Zwłaszcza w obecnych czasach, gdzie śmiało można mówić o pewnego rodzaju kryzysie finansowym w kraju, ale i na świecie. Wystarczy tylko spojrzeć na ceny produktów w sklepach, które nieustannie rosną. Jest coraz drożej, a jednym z powodów tego jest droga energia, w tym paliwo.

Diesel, benzyna i LPG nie uszczuplą tak naszych portfeli

diesel ceny paliw benzyna
fot. freepik.pl

Dość dużo w ostatnim czasie mówi się o roli, jaką pełni diesel, benzyna i LPG w życiu każdego obywatela. O ile samo paliwo to jedna rzecz, o tyle jego cena to druga, ta najbardziej kluczowa. Wszystkim zależy na tym, aby nie była ona jak największa, bowiem tak naprawdę tracą na tym wszyscy, oprócz tych którzy ją produkują.

Wystarczy spojrzeć na diesel i to jaką ważną rolę pełni w gospodarce. To właśnie to paliwo przyczynia się do tego, że każdego dnia do sklepów dostarczane są produkty – w tym te żywnościowe. Bez transportu tak naprawdę nie funkcjonuje gospodarka, a przy wysokiej cenie tego paliwa, mamy do czynienia z tym co widzimy pod produktami w sklepach. Wysokie ceny odczuwają wszyscy, a widok kajzerki w cenie złotówki może zaskoczyć nie jednego obywatela.

Po kilku tygodniach niepewności na giełdzie dziś wszyscy z większym spokojem i dystansem patrzą na sytuację rynkową. Ropa tanieje i prawdopodobnie znów lada dzień zejdzie poniżej kwoty 100 dolarów za baryłkę. Oznacza to, że diesel czy benzyna, po raz kolejny będą tanieć. Sytuacja po kilku dniach znów zaczyna się odwracać. Pytanie tylko na jak długo i czy po prostu nie doświadczymy już większego spadku cen na stacjach paliw.

benzyna diesel paliwo
fot. freepik.pl

Paliwa drogie, paliwa tanie. Jak w końcu będzie?

Obecnie każdy chciały wiedzieć, jaki scenariusz rysuje się w dłuższej perspektywie. Ceny paliw to prawdziwy rollercoaster i to mocno idący w górę oraz znacząco spadający. Kiedy w końcu nastąpi tzw. stabilizacja i diesel, benzyna oraz LPG ustabilizują się na pewnej płaszczyźnie? Pojawiają się głosy, że kwiecień może być początkiem powrotu do normalności w tej kwestii.

Rynki już inaczej reagują na wszystkie niepokojące informacje ze świata. Panuje większy spokój i optymizm. Mniejsze niepokojące sygnały nie wpływają gwałtownie na ceny. O ile nie wydarzy się nic niespodziewanego kierowcy mogą spać spokojnie. Cena za diesel, benzynę i LPG powinny z tygodnia na tydzień być mniejsze. Choć może dojść do chwilowych przerw w spadkach, ale tendencja zapowiada się zniżkowa. I oby w końcu tankowanie stało się przyjemne po cenach z piątką z przodu, a za autogaz z dwójką.

diesel hurt cena paliwo
fot. freepik.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News