PILNE: Tyle zapłacimy za diesel, benzynę i LPG na początku grudnia. Kierowcy mogli się tego spodziewać

PILNE: Tyle zapłacimy za diesel, benzynę i LPG na początku grudnia. Kierowcy mogli się tego spodziewać

Zapomoga na Diesel, benzynę i LPG

Podaj dalej

Znane są już cenę za diesel, benzynę i LPG jaką przyjdzie nam płacić w kolejnym tygodniu. Na przełomie listopada i grudnia można spodziewać się kolejnych podwyżek w trakcie tankowania. Z przewidywań wynika, że umocni się wartość przeszło 6 złotych za najpopularniejsze paliwa w Polsce. Autogaz także pójdzie w górę.

Diesel, benzyna i LPG zdrożeją na początku grudnia

Od poniedziałku za diesel przyjdzie kierowcom płacić w przedziale 5,99-6,10 zł za litr. Warto podkreślić, że średnia cena obecnie w Polsce wynosi obecnie 6,04 zł/l. Jeżeli chodzi o benzynę tutaj e-petrol.pl wskazuje, że będziemy płacili między 5,93-6,05 zł za litr. Tutaj średnia ceny paliwa wynosi tyle samo co za olej napędowy. Z kolei jeżeli chodzi o LPG tutaj prognozy mówią o kwocie 3,35-3,41 zł/l. Tutaj średnia wynosi już 3,39 zł/l.

Na razie nie ma żadnych sygnałów, że w najbliższym czasie będzie taniej. Jesteśmy w okresie niewielkiej stabilizacji z lekkimi wzrostami cen. Pozytywnych wieści nie ma także z rynku hurtowego. Tutaj średnia cena benzyny Pb95 wynosi 4716 zł/m sześc., czyli o 28,6 zł więcej niż w sobotę. Za diesel w analogicznym okresie zwyżka wyniosła blisko 105 zł, a dzisiejsza średnia to 4941,40 zł/m sześc.

Pozytywnym sygnałem jest to, że tanieje ostatnio dość ”na raty” baryłka ropy. To jednak efekt który może zaprocentować dopiero w dużo późniejszym terminie. Duży akcent musi paść tutaj na słowo ‚może’, bowiem wiele zależy to od uwarunkowań, jakie będą panowały w Polsce i na świecie. Na razie pozostaje się przyzwyczajać do tego co mamy.

Średnia ceny paliw wzrośnie

Z zapowiedzi analityków wynika, że niebawem ceny paliw wzrosną do poziomu 6,10 zł/l, a nawet i wyżej. Co ciekawe, mimo, iż dla naszego portfela to coraz większe obciążenie, to jednak w Europie pozostajemy wciąż stosunkowo tani. Wynika to z racji tego, że w większości krajów są zdecydowanie większe zarobki. Patrząc z innej perspektywy, cena paliwa w Polsce jest jedną z najwyższych.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News