PILNE: Tyle będzie kosztowało LPG po obniżce VAT. Tankowanie autogazu będzie czystą przyjemnością

PILNE: Tyle będzie kosztowało LPG po obniżce VAT. Tankowanie autogazu będzie czystą przyjemnością

lpg premier morawiecki

Podaj dalej

Wiadomo już nie tylko ile mniej kierowcy będą płacili za benzynę i diesel, ale również za LPG. Jak wiadomo wraz z początkiem kolejnego miesiąca w Polsce będziemy płacili dużo mniej za paliwo. Rząd obniża podatek VAT z 23 procent do 8 procent, a to sprawi, że spadek cen będzie bardzo widoczny.

LPG wróci do starej ceny

lpg samochod na gaz

Mateusz Morawiecki poinformował już na starcie ogłoszenia zmian, że benzyna i diesel będą tańsze o około 70 groszy. Pod znakiem zapytania stało jednak LPG. Pojawiały się nawet głosy, że LPG może nie zostać ujęte jeżeli chodzi o obniżkę VAT. W końcu jest już samo w sobie tańsze na tle dwóch innych paliw.

Wiadomo już jednak, że kierowcy posiadający samochód z instalacją gazową także skorzystają. Oni będą płacili mniej w trakcie tankownia o około 40 groszy na każdym litrze! Oznacza to, że LPG będzie w cenie około 2,60 zł/l. Nie trudno będzie jednak zatankować w cenie 2,50 zł/l, a więc w takiej kwocie, którą uznaje się obecnie jako bazową dla tego paliwa.

Obecnie kierowcy w Polsce płacą mniej za paliwa około 20-30 groszy niż powinni. Jest to wynikiem tarczy antyinflacyjnej, która obniżyła akcyzę na paliwa. Rząd zrezygnowanie również z podatku detalicznego od sprzedaży paliw. Teraz tarcza zostanie wzmocniona o program 2.0. Mateusz Morawiecki już zapowiedział, że tarcza może trwać znacznie dłużej niż do końca maja.

instalacja LPG tankowanie

Szykowane są również inne rozwiązania

Rzecznik rządu zapowiedział, że Mateusz Morawiecki przedstawi we wtorek także inne rozwiązania związane z tarczą antyinflacyjną 2.0. Te także będą miały na celu załagodzenie skutków rosnącej inflacji, aby nie doszło do sytuacji kryzysowej. Przypomnijmy, że inflacja jak na razie cały czas rośnie i osiągnęła już poziom 8,6 procent.

Większość ekspertów przyznaje jednoznacznie, że ratunkiem jest nieustanne podnoszenie stóp procentowych. I to znacząco, bo jak na razie wzrosły one do poziomu 2,25 procent, a musza przynajmniej do poziomu 4,5 procent. Oznacza to, że większość Polaków będzie płaciła droższe kredyty. I to o dobre kilkaset złotych.

gaz samochod lpg

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News