PILNE: Tyle będzie kosztować paliwo na koniec października. Benzyna, diesel i LPG mocno w górę

PILNE: Tyle będzie kosztować paliwo na koniec października. Benzyna, diesel i LPG mocno w górę

paliwo-diesel-benzyna

Podaj dalej

Są już najnowsze informacje w kwestii tego, jakich cen możemy spodziewać się za diesel, benzynę i LPG w kolejnym tygodniu. Niestety po raz kolejny mierzymy się z podwyżkami i to nie małymi, względem tego co płacimy teraz. Sprawdzają się zatem wszystkie dokładnie analizy i słowa ekspertów z branży, że z tygodnia na tydzień kierowcy będą płacimy więcej za paliwo.

Diesel zdrożeje najbardziej

ceny paliw diesel benzyna lpg
e-petrol.pl

Największa podwyżka wraz z końcem czeka kierowców tankujących diesel. Średnia cena za to paliwo będzie większa o sześć groszy niż obecnie. Na większości stacji w Polsce przekroczy zatem cenę 6 złotych za litr. Wciąż zatem pozostaje otwarte pytanie, czy w końcu średnia cena za olej napędowy w kraju przekroczy w końcu barierę 6 złotych. Wydaje się, że tak.

Takie samo pytanie pojawia się przy benzynie, choć tak wedle prognoz ma zdrożeć tylko dwa grosze. Najmniej będziemy płacili za nią 5,94 zł/l, a trzeba nastawić się na to, że na większości stacji cena będzie z szóstką z przodu. Będziemy płacili podobnie jak nie tak całkiem dawno za benzynę 98 oktanowa. I pomyśleć, że już wtedy wydawało się to wielu kierowcom niepojęte.

Z kolei jeżeli chodzi o LPG, tutaj także czeka nas podwyżka. Kierowcy z instalacją gazową będą płacili o 4 grosze więcej. Kwota za litr będzie oscylowała już w granicach 3,20 złotych. Warto tutaj dodać, że pół roku temu, płaciliśmy o równą złotówkę mniej na każdym litrze tego paliwa. Niebawem wartość autogazu przekroczy 50 procent tego, co jeszcze było kilka tygodni wcześniej.

LPG ceny paliw

Prognozy nie są optymistyczne

Nie należy spodziewać się, że w najbliższym czasie diesel, benzyna czy LPG zaczną tanieć. Nie ma też większych perspektyw na to, że będzie pewna stabilizacja ceny paliw i z tygodnia na tydzień nie będzie ono drożało. Bardziej można spodziewać się tego, że tak jak już jesteśmy przyzwyczajeni, tydzień po tygodniu będziemy płacili więcej.

Kiedy to szaleńcze koło w końcu się zatrzymana. Jak na razie tego nie wie nikt, bowiem ceny ropy idą w górę, a popyt na produkt wydaje się rosnąć z każdym tygodniem. Sytuacja sprawia, że musimy coraz więcej pieniędzy wydawać na tankowanie, a jesteśmy jednym z niewielu krajów, którego po prostu na to nie stać.

ceny paliw diesel

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News