PILNE: Tutaj paliwo Polacy tankują najtaniej! Ceny paliw różnią się nawet o dobre kilkadziesiąt groszy

PILNE: Tutaj paliwo Polacy tankują najtaniej! Ceny paliw różnią się nawet o dobre kilkadziesiąt groszy

podatek ceny paliwa stacja paliw

Podaj dalej

Patrząc na paliwo coraz bardziej widać, na których stacjach paliw można naprawdę sporo zaoszczędzić. Wraca sytuacja z którą tak naprawdę mieliśmy do czynienia przez wiele lat, ale która może nieco się zatarła w ostatnich miesiącach. Na pełnym tankowaniu można zaoszczędzić dość pokaźną sumę, którą później niemal od razu można wydać na coś innego.

Paliwo w dobrej cenie

diesel benzyna paliwo ceny
fot. freepik.pl

Stacje paliw, które znajdują się przy centrach handlowych i do nich należą już od jakiegoś czasu oferują najkorzystniejszą cenę za paliwo. Różnica w cenie potrafi być lepsza nawet o 20 groszy na litrze – i więcej, względem innych stacji. Nic dziwnego zatem, że kierowcy chętnie udają się w takie miejsca, nawet nie decydując się na robienie od razu zakupów.

Centrom handlowym zawsze było łatwiej obniżyć cenę za paliwo, aby zachęcić klientów do tego, aby przyjechali i zrobili od razu zakupy. Takie stacje paliw już w zamyśle mają działać niczym magnes przyciągający, jak największą liczbę osób. Marża z reguły jest praktycznie zerowa, bowiem przerzucana jest na produkty w sklepach.

Koniec końców matematyka się zgadza, bowiem przy takiej ilości produktów w sklepach i obrotach jakie generują dane sklepy, można ją łatwo ukryć. Tym samym diesel, benzyna czy LPG jest oferowana naprawdę w dobrych cenach. Tak było niemal zawsze, choć w ostatnich dwóch latach, ta różnica mogła być mniej widoczna. Teraz jednak sytuacja znacząco się poprawia pod tym względem.

paliwo-stacja-benzynowa-strajk-2
fot. freepik

Nie tylko mniej zamożni tak tankują

Każdy kierowca ma to do siebie, że za tankowanie nie lubi przepłacać. Jeżeli gdzieś paliwo oferowane jest w korzystnej cenie, to każdy chce z tego korzystać. Nikt nie chce bowiem płacić za coś drożej, co można kupić taniej. Z drugiej strony ludzie też mają to do siebie, że cenią sobie czas i wolą za niego dopłacić, aby ominąć kolejki i tracić czas na dojazd.

Warto porównywać ceny paliw w okolicy i szukać stacji, które oferują najkorzystniejszą cenę. Tym bardziej że niebawem znów nadejdą podwyżki, a więc oszczędzanie stanie się kluczowe. Przewiduje się, że cena za diesel zbliży się do 8 złotych, a benzyna przekroczy 7 złotych.

diesel paliwo cena
fot. freepik.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News