PILNE: Tutaj diesel, benzynę i LPG zatankujesz najtaniej na Wszystkich Świętych. Ceny paliw zaskoczyły

PILNE: Tutaj diesel, benzynę i LPG zatankujesz najtaniej na Wszystkich Świętych. Ceny paliw zaskoczyły

diesel benzyna LPG ceny paliw

Podaj dalej

Kierowcy już nie muszą się zastanawiać, gdzie zatankować diesel, benzynę lub LPG na Wszystkich Świętych. Eksperci wskazali miejsca w których popularne paliwa są obecnie najtaniej. Planując podróż warto zatem rozważyć, czy czasem nie mamy po drodze, aby przyoszczędzić nieco pieniędzy. Tankując pełen bak kwota może być niemała.

Po ile diesel, benzyna i LPG

tankowanie paliwo diesel

Już wiadomo, że ostatni tydzień października nie będzie historyczny dla polskich stacji paliw. Wbrew temu co zapowiadano w tym miesiącu nie uda się osiągnąć średniej 6 złotych w całym kraju za diesel i benzynę. Brakuje jednak bardzo niewiele i już nikt nie powinien mieć wątpliwości, że stanie się to zaraz na początku listopada.

Jak informuje serwis e-petrol benzyna zdrożała tylko o trzy grosze względem ubiegłego tygodnia. Do przekroczenia bariery brakuje jeszcze sześciu gruszy, bowiem średnia na cały kraj za popularną 95-kę wynosi obecnie 5,94 zł/l. Znacznie większy skok odnotowała wyżej oktanowa odmiana benzyny. Tutaj skok był na poziomie aż 9 groszy i kwota wynosi za 98-kę 6,18 zł/l.

O cztery grosze w siedem dni zdrożał diesel, którego cena dziś wynosi 5,97 zł/l. Z kolei LPG podrożało o 3 grosze i dziś jego cena to 3,19 zł/l. Jak widać ceny paliw wciąż idą w górę i nic się w tej kwestii nie zmienia. Grosz do grosza, tydzień do tygodnia i robią się z tego coraz większe sumy za każdy litr paliwa, jaki wlewamy do swojego baku.

bak diesel paliwo

Tutaj paliwo jest najtańsze

Wszystkich Świętych najtaniej wyjdą kierowcom w Wielkopolsce. To właśnie w tej części kraju ceny paliw utrzymują się wciąż na najniższym poziomie. Zakup litra benzyn to wydatek rzędu 5,90 za 95-kę i 6,13 zł za 98-kę. Ta sama ilość za diesel wynosi 5,94 zł/l, natomiast za LPG trzeba zapłacić 3,15 zł/l.

Z kolei najdrożej będą podróżowali kierowcy m.in. z województwa małopolskiego, gdzie litr oferowany jest w średniej cenie 5,98 zł/l, a benzyna 98-oktanowa za 6,23 zł/l. Kierowcy posiadający silnik wysokoprężny zapłacą najwięcej na Podlasiu, gdzie diesel jest już oferowany po 6 złotych za litr. Z kolei na Lubelszczyźnie osoby posiadający instalację gazową muszą płacić już za LPG 3,25 zł/l.

tankowanie diesel benzyna

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News