PILNE: Trudno zatankować paliwo, ogromne kolejki, duże braki. Co się zaczęło dziać na stacjach paliw?

PILNE: Trudno zatankować paliwo, ogromne kolejki, duże braki. Co się zaczęło dziać na stacjach paliw?

diesel paliwo cena

Podaj dalej

Coraz większej ilości kierowców trudno zatankować paliwo na stacjach. Z kolei tam, gdzie jest możlwość diesel i benzyna szybko znika, bowiem ustawiają się przed dystrybutorami duże kolejki. To wszystko przez strajk, protesty i działania społeczne, jakie mają obecnie miejsce w Wielkiej Brytanii. Choć powód rzeczywisty jest zupełnie inny.

Paliwo kolejnym problemem dla kierowców

diesel paliwo tankowanie
fot. freepik

Aktywiści zaczęli blokować dostawy paliwa i z tego powodu rozpoczął się dość duży chaos w Wielkiej Brytanii. Osoby odpowiedzialne za akcje wydali komunikat, w którym poinformowali o tym, iż udało im się zakłócić ponad 50 procent dostaw paliwa. Efekt tego był taki, że na stacjach ciężko było uzupełnić braki diesla i benzyny. Z kolei na innych tworzyły się duże kolejki i paliwo szybko znikało.

W Wielkiej Brytanii są zatem coraz większe kłopoty z tym, aby zatankować. Aktywiści zaczęli protestować w przeróżny sposób. Blokują drogi, przypinają się nawet do cystern, a wszystko po to, aby zabrakło paliwa na stacjach. Ma to na celu zwrócenie uwagi rządzących na to, jak bardzo zdrożał diesel i benzyna od momentu wojny.

Rząd uspokaja i zapewnia, że nie ma żadnych problemów, jeżeli chodzi o ropę. Kłopotem są tylko dostawy, które powinny szybko wrócić do normalnego cyklu. Choć z kolei aktywiści zapewniają, że cały czas będą próbowali zakłócać dostawy na różne sposoby. To na pewno może martwić kierowców, którzy będą mieli utrudnioną prostą czynność.

paliwo diesel benzyna
fot. freepik

Diesel i benzyna za drogie

Wysoka cena za paliwo doskwiera kierowcom nie tylko w Polsce, ale również w wielu innych krajach. Tam także cena za diesel i benzynę poszybowała mocno w górę, co staje się ogromnym problemem dla wielu obywateli. Społeczeństwo chce zwrócić na to uwagę, zwłaszcza, że cena ropy jest niższa, a zatem ceny powinny być niższe. Marża modelowa jest jednak w wielu krajach.

Już wiadomo, że w najbliższym czasie ma ona maleć, a tym samym zmaleją ceny. Zanim jednak paliwo stanie się stosunkowo tańsze względem tego, co teraz kosztuje, minie jeszcze kilka tygodni. Czy tego typu protesty są potrzebne? Na pewno zwracają uwagę na problem, a niewątpliwie nie jest on mały. Z drugiej strony tak naprawdę w taki sposób bardziej utrudnia się życie innym kierowcom.

diesel ceny paliwo
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News