PILNE: Trudniej o prawo jazdy! Niespotykana sytuacja w Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego

PILNE: Trudniej o prawo jazdy! Niespotykana sytuacja w Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego

word prawo jazdy

Podaj dalej

Osoby zdające na prawo jazdy mogą mieć w najbliższym czasie duże problemy, jeżeli chodzi o egzamin. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Katowicach ma problem z egzaminatorami i pracownikami, bowiem część z nich ogłosiła strajk. Żądają podwyżki w wysokości 1500 złotych i nie zamierzają wrócić do pracy, do czasu aż otrzymają pieniądze.

Problemy z prawo jazdy

Oczywiście szefowie nie chcą słyszeć nawet o takiej kwocie i nie wyrażają na nią całkowicie zgody. Warto tutaj jednak wspomnieć, że egzaminatorzy WORD swego czasu musieli przyjąć obniżenie pensji o tysiąc złotych, a teraz chcą wrócić do poprzedniej pensji z wyższą korektą. Patowa sytuacja sprawia, że wiele egzaminów zostanie odwołanych w najbliższym czasie.

Najgorzej opłacany egzaminator dziś zarabia 4 tys. zł brutto, a najlepszy 8,2 tys. zł brutto. WORD wyszedł z inicjatywą, aby podwyżki na tę chwile były w wysokości 500 złotych, ale pracownicy nie przyjęli takiej możliwości. Obecnie sytuacja jest patowa.

Najbardziej to wszystko odbije się na ubiegających się o uprawnienia osobach. Ci po raz kolejny muszą zmierzyć się z… czasem, zanim będą mogli przejść egzamin w WORD. Niewątpliwie będzie to dla nich dodatkowa dawka stresu, a przy tym strata czasu. Mimo wszystko każdy pracownik ma prawo walczyć o swoje, o czym trzeba pamiętać.

.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News