PILNE: To tutaj paliwo w każdym mieście Polacy tankują najtaniej. Różnice sięgają nawet kilkadziesiąt groszy

PILNE: To tutaj paliwo w każdym mieście Polacy tankują najtaniej. Różnice sięgają nawet kilkadziesiąt groszy

stacja paliw benzyna paliwo diesel

Podaj dalej

Mało który kierowca wie, że w każdym mieście można zatankować paliwo taniej. I nie chodzi tutaj o sprawy groszowe, ale nawet dość pokaźną sumę. Gdzie zatem szukać takich miejsc? Na pewno nie tam, gdzie wydaje się większości osób, a więc w miejscach które przychodzą nam jako pierwsze na myśl. Dla niektórych to tylko kilka kilometrów dalej.

Paliwo w tych miejscach kosztuje najmniej

paliwo diesel benzyna
fot. freepik

W każdym mieście z reguły najtaniej paliwo kosztuje w miejscach najbardziej oddalonych od cywilizacji. Mowa tutaj o obrzeżach, gdzie daleko od budynków mieszkalnych, ważnych dróg, itp. To właśnie ceną te miejsca konkurują najbardziej jeżeli chodzi o paliwo. Potrafią oferować diesel, benzynę czy LPG wydawałoby się wręcz w hurtowych cenach.

Przy pełnym zatankowaniu baku paliwa można zaoszczędzić między 15 a 20 złotych. Nikogo nie trzeba specjalnie przekonywać, że w dzisiejszych czasach to bardzo duża suma. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że niektórzy tankują dwa, a nawet trzy razy w miesiącu. Wówczas już oszczędności stają się bardziej realne, jeżeli chodzi o paliwo.

Przy tak wysokich cenach kierowcy coraz częściej interesują się tym, w jaki sposób mogą oszczędzać. Niewątpliwie to jeden z lepszych pomysłów na to, aby nie wydawać więcej niż trzeba na tankowanie. Trzeba odpowiednio się zorientować, gdzie w okolicy znajduje się stacja, która oferuje niskie ceny. I gwarantujemy, że to będzie jedna z tych, która jest oddalona od zgiełku miasta.

paliwo-stacje paliw
fot. freepik

Warto także tankować przy centrach handlowych

Coraz bardziej w oczy rzucają się również ceny przy centrach handlowych. Są one stosunkowo niższe od tych, jakie widzimy przy stacjach paliw. Nie powinien zatem dziwić obraz, że to właśnie tam najczęściej można zobaczyć kolejki do dystrybutorów. Kierowcy często łącza zakupy właśnie z tym że od razu tankują taniej paliwo.

Takie miejsca mają zdecydowanie łatwiej z tym, aby zejść z ceny. Tanie tankowanie ma zachęcić do zrobienia zakupów i niewątpliwie tam pewną różnicę kosztów kierowcy pokryją, wydając pieniądze na artykuły np. spożywcze. Choć nie ma co ukrywać, że w dzisiejszych czasach wyższe ceny nigdzie nie sa mile widziane.

diesel paliwo cena
fot. freepik.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News