PILNE: To ostatni tani weekend na stacjach w tym roku. Ceny paliw już nie będą sprawiać takiej radości jak obecnie

PILNE: To ostatni tani weekend na stacjach w tym roku. Ceny paliw już nie będą sprawiać takiej radości jak obecnie

PILNE: To ostatni tani weekend na stacjach w tym roku. Ceny paliw już nie będą sprawiać takiej radości jak obecnie

Podaj dalej

23 i 24 września to na pewno dobry moment na to, aby wybrać się na zatankować. Ceny paliw w te dni bardzo możliwe, że będą ostatnimi najniższymi w tym roku. Spodziewane są podwyżki, które powoli będą windowały cenę w górę. Nie będze się to działo szybko i gwałtownie, ale na pewno benzyna poniżej 6 złotych może już nie kosztować, diesel poniżej 7 złotych, a LPG poniżej 3 złotych.

Ceny paliw zaczną się zmieniać

benzyna diesel ceny paliw paliwo
fot. freepik

Najbliższy weekend to na pewno dobry moment, aby uzupełnić bak paliwa do pełna, nawet jeżeli jest ”w połowie pełny”. Diesel już odnotował pierwszą podwyżkę od dłuższego czasu, podobnie LPG, a zaraz tego tyu sytuacja dotknie też benzynę. Tym bardziej, że dolar znów wyraźnie podrożał. Ratunek jest jedynie w niskiej cenie ropy.

Baryłka kosztuje bowiem 90 dolarów, co sprawia, że ceny paliw wciąż mogą utrzymywać się na podobnym poziomie. Jeżeli jednak ropa zacznie zbliżać się do 100 dolarów, wówczas widok na pylonach stacji paliw nie będzie dla nas przyjemny. Koniec września z końcem października może znacząco różnić się w cenie, gdy przyjdzie do porównań.

Jednym z powodów jest niewątpliwie rozpoczęcie się dość wcześnie sezonu grzewczego. A to jeden z najgorszych scenariuszów, który mógł nastąpić. Zwiększa się bowiem zapotrzebowanie na energię, a co za tym idzie wzrośnie zużycie LPG czy ropy. Niedobory sprawią, że cena produktów pójdze w górę, a to zaczną odczuwać sami kierowy. Scenariusz na ostatnie miesiące tego roku i początek kolejnego nie wygląda pod tym względem najlepiej. Trzeba być przygotowanym na najbardziej czarne scenariusze.

Od poniedziałku inne ceny paliw
fot. freepik.com – federcap

Jakie ceny na stacjach?

Diesel w najnowszym piątkowym zestawieniu podrożał już o 19 groszy w ciągu ostatnich dwóch dni. To tylko pokazuje, jak niestabilna pozostaje sytuacja na rynku. Benzyna także jest droższa, ale jak na razie tylko o cztery grosze. Tendencja zaczyna się mimo wszystko robić wzrostowa, a to jest jej sam początek. Dlatego podkreślamy, że ten weekend na tankowanie będzie bardzo dobry.

Zwłaszcza o uzupełnieniu baku na zimę powinni pomyśleć kierowcy jeżdżący na LPG. Jak wiadomo benzyna jest potrzebna do odpalania samochodu i przed zimą to najlepszy moment, aby wlać jej do pełna. Starczy niewątpliwie na bardzo długo, a później zapewne będzie tylko i wyłącznie droższa. Kto szuka oszczędności nie powinien się zastanawiać tylko zdecydować się na tankowanie do pełna. Z tego niewątpliwie wyjdzie więcej plusów niż minusów.

ceny paliw kierowca
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News