PILNE: Ten nowy podatek dobije polskich kierowców. Zapłacimy wszyscy bez żadnego wyjątku

PILNE: Ten nowy podatek dobije polskich kierowców. Zapłacimy wszyscy bez żadnego wyjątku

podatek sejm samochod

Podaj dalej

Nic gorszego nie może pojawić się teraz dla polskich kierowców, niż nowy podatek. A jednak polski rząd czyni starania, aby wprowadzić nowe rozwiązania, które mocno dotkną nas wszystkich. To kolejny wydatek z naszych kieszeni, który sprawi, że posiadanie samochodu stanie się jeszcze droższe. Wszyscy jednak wiedza, że to od tej grupy społecznej najłatwiej sięgać po pieniądze.

Podatek na samochód

diesel benzyna ceny paliw
fot. freepik

Coraz poważniej rozważana jest kwestia tego, aby nałożyć podatek na kierowców na sprowadzane samochody do naszego kraju. Miałby on tyczyć się kwestii związanych z wiekiem, a zwłaszcza rodzajem silnika jaki posiada. To oznacza, że większość handlarzy będzie musiała przekalkulować na nowo potencjalne zyski.

To też niestety ma drugą stronę. Pojazdy choć zdrożały i dalej drożeją, to do tego ich cena po raz kolejny ma powód, aby pójść w górę. Podatek sprawi, że przy rejestracji samochodu przyjdzie nam zapłacić dodatkowe pieniądze. I to w wielu przypadkach nie będą małe kwoty, bo wedle wstępnych założeń mogą być liczone w setkach złotych.

Tym bardziej że do kraju z reguły sprowadza się stare samochody i ze starym silnikiem, który ma niską emisję spalin EURO. A to właśnie ekologia i normy spalin są kluczowe dla środowiska, patrząc na ten podatek. Ma on ogarniczyć sprowadzanie starych pojazdów, które nie nadają się praktycznie do użytku. A mimo to znajdują wciąż nowych nabywców.

diesel benzyna paliwo ceny
fot. freepik

Rząd musi reagować szybko

Niestety najnowsze raporty pokazują, że pod tym względem nie powinno się długo zwlekać. Nowy podatek powinien być wprowadzony możliwie jak najszybciej. Widać jak rośnie śedni wiek samochodów, jakie są sprowadzane do Polski. Rośnie także wiek wszystkich pojazdów, które poruszają się po polskich drogach. A to niestety bardzo niebezpieczne zjawisko.

Rząd mimo wszytko nie lubi reagować w takich sytuacjach. Wie, że więcej zarobi na tym, że dana osoba będzie tankować i użytkować samochód. Zniechęcanie jej daną kwotą na starcie, nie jest niczym dobrym. Niestety zmiany są konieczne, a Unia Europejska też narzuca na nas pewne wytyczne, jeżeli chodzi o normy powietrza.

ceny paliw nbp
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News