PILNE: Te stacje zaczęły oferować zniżki na paliwo! Dają wysoki bon albo rezygnują z marży za benzynę i diesel

PILNE: Te stacje zaczęły oferować zniżki na paliwo! Dają wysoki bon albo rezygnują z marży za benzynę i diesel

diesel tankowanie paliwo

Podaj dalej

Rozpoczęła się walka o klientów i o to, kto zaoferuje taniej diesel czy benzynę. Paliwo to obecnie jedno z najbardziej drożejących rzeczy na świecie i tak naprawdę ciągnie za sobą wszystkie inne koszty. O ile kiedyś przy wielkich marketach można było zatankować o kilkadziesiąt groszy taniej, tak dziś już takiej różnicy nie widać. Ale zaczyna być widać! I to może być mocna karta przetargowa dla wielu sieci.

Diesel i benzyna w znacznie niższych cenach

diesel benzyna paliwo

Promocje to rzeczy, które uwielbiają wszyscy. Zwłaszcza jeżeli to nie tylko piękne plakaty czy slogany, ale idą za tym fakty. A faktem jest dla kierowców to, że jeżeli zatankują to zrobią to faktycznie taniej, a pieniądze zostaną w ich portfelu. I w tym przypadku tak jest, a można zaoszczędzić sporo, patrząc na dzisiejsze ceny.

Jak na razie w takiej promocji przoduje we Francji sieć Leclerc i Carrefour. Pierwsza z nich sprzedaje obecnie diesel i benzynę po kosztach, nie nakładając żadnej marży. Tym samym kierowcy płacą obecnie tyle, ile płaci się za paliwo w hurcie. Ma to być magnes na to, aby podjechać do stacji blisko sklepu i przy okazji zrobić tam zakupy.

Z kolei Carrefour przygotował dla swoich klientów voucher w wysokości 5 euro, jeżeli zatankują nie mniej niż 25 litrów paliwa. Tutaj także wychodzi znacznie taniej niż na innych stacjach. Jak informują tamtejsi kierowcy nie ma bowiem ”sztucznego” zawyżania cen, aby rabat był tylko z nazwy rabatem.

diesel paliwo pieniadze

Czekamy na taki promocje w Polsce!

Kierowcy na pewno bardzo by się ucieszyli, gdyby sieci sklepów przygotowały pewne promocje dla nich, dzięki którym skorzystają na cenie paliwa. Ale również zwykłe stacje paliw powinny pójść w tym kierunku. Choć okres dla kierowców na pewno nie jest dobry, to jednak jest to dobry moment na to, aby przyciągnąć bardziej do siebie.

Ruch zawsze leży jednak po stronie odpowiednich działów, a także samych właścicieli. Ale skoro w innych krajach się da, to i na pewno w Polsce też. Zwłaszcza, że cena za diesel i benzyną w ostatnim czasie staje się koszmarem dla kierowców. Więc nawet te kilka złotych oszczędności mogłoby ucieszyć każdego.

diesel benzyna paliwo

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News