PILNE: Tankujesz LPG na stacji paliw? Mamy dla posiadaczy instalacji gazowej znakomitą informację

PILNE: Tankujesz LPG na stacji paliw? Mamy dla posiadaczy instalacji gazowej znakomitą informację

lpg autogaz stacja

Podaj dalej

W Polsce paliwo LPG cieszy się ogromną popularnością. Zwłaszcza teraz, kiedy ceny za benzynę i olej napędowy powędrowały powyżej 6 złotych za litr. Oczywiście autogaz w tym czasie nie utrzymał swojej ceny, ani tez nie staniał. Jest droższy praktycznie o złotówkę, niż pół roku temu, ale wciąż zachowuje różnice blisko 50 procent do reszty paliw.

Chcesz jeździć na LPG? Nie tak łatwo

Ten, kto posiada samochód z instalacją gazową może czuć się naprawdę wyróżniony. Obecnie takie auta to bardzo łakomy kąsek na rynku, który łatwo sprzedać. W dodatku można na tym więcej zarobić niż wcześniej, bowiem bardzo duża grupa kierowców zauważyła w takim napędzie potencjał. I trudno się temu dziwić, bowiem oszczędności są obecnie duże.

Jak się okazuje na rynku wtórnym nie tylko jest coraz mniej samochodów, ale bardzo szybko znikają auta z LPG. AAA Auto zajmująca się handlem samochodami używanymi informuje, że w ubiegłym roku do jej punktów sprzedaży trafiły 19 033 samochody z instalacją LPG. Z kolei w 2021 roku liczba spadła do 14 341, czyli o 4 692. To pokazuje, że coraz częściej kierowcom jest żal pozbywać się swojego auta, które pozwala oszczędzać.

Trzeba się spodziewać, że taka sytuacja szybko się nie zmieni. Komu uda się kupić pojazd z instalacją gazową, może czuć się naprawdę. Trzeba pamiętać jednak, aby taki samochód dokładnie sprawdzić, zanim wejdzie się w jego posiadanie. Często niektórzy wykorzystują obecny moment, aby pozbyć się wadliwego pojazdu.

Instalacja gazowa jedynym ratunkiem

Żeby mieć pewność, że nie natniemy się na oszusta warto pomyśleć o innych rozwiązaniach. Może nie warto pozbywać się obecnego auta, w które już zainwestowaliśmy? Czasem lepiej zamontować do niego instalację LPG i zobaczyć, jak szybko się ona zwróci. Innym dobrym rozwiązaniem jest zakup tańszego samochodu i samemu zainwestowanie w montaż autogazu.

Kupując auto z instalacją trzeba pamiętać o dobrym serwisie na starcie. Bardzo często okazuje się, że trzeba wymienić kilka podstawowych rzeczy. I choć nie są one drogie to koniec końców warto zrobić sobie rachunek i sprawdzić, czy nie lepiej dołożyć te kilkaset złotych i mieć gwarancję, że pojeździmy znacznie dłużej bez większych kosztów

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News