PILNE: Tankujesz diesel, benzynę lub LPG? Kierowcy już dzisiaj mogą poczuć obniżkę ceny paliw

PILNE: Tankujesz diesel, benzynę lub LPG? Kierowcy już dzisiaj mogą poczuć obniżkę ceny paliw

diesel paliwo benzyna

Podaj dalej

To wręcz niewiarygodne, ale na coraz większej liczbie stacji paliw diesel, benzyna i LPG jest już zaskakujących cenach. Można powiedzieć, że w takich, w jakich wyobrażaliśmy sobie tankowanie 20 grudnia. Bo to właśnie od tego dnia wspomniane paliwa mają kosztować około 30 groszy taniej, niż obecnie. Sęk w tym, że już można odnieść wrażenie, iż tyle kosztują.

Diesel, benzyna i LPG już są 30 groszy tańsze

Kto dużo podróżuje i obserwuje ceny na stacjach paliw, może zauważyć duże rozbieżności. Sięgają one właśnie kwoty około 30 groszy, a więc nie mówimy tutaj o małej wartości. Bo skoro dziś na niektórych stacjach paliw jesteśmy w stanie zatankować za nieco ponad 5,70 diesel i benzynę, wniosek jest jeden.

Za niecałe dwa tygodnie na tych samych stacjach, paliwa te powinny kosztować około 5,40-5,50 zł/l. Warto tutaj zauważyć, że przez długi okres nie było praktycznie żadnej różnicy w cenach paliw na stacjach. Mowa tutaj o tych markowych, tych ”prywatnych”, czy tych znajdujących się przy galeriach handlowych. Różnice jednak zaczynają być coraz bardziej widoczne.

Gdy na wielu stacjach paliw tankowanie kosztuje powyżej 6 złotych za litr, w tych mniejszych punktach wlewa się paliwo już za 5,70-5,80 zł/l. Widać to także po LPG, gdzie dojrzeć można nawet cenę… uwaga, 2,99 zł/l! Ta obowiązuje na jednej ze stacji paliw m.in. w Sosnowcu. Tutaj także różnica przekracza 30 groszy.

Rekordowe ceny mamy za sobą

Wczorajszy raport e-petrol.pl pokazał, że najwyższe ceny paliw mamy już za sobą. Benzyna, diesel i LPG tanieją i widać to nie tylko na stacjach, ale także w statystykach tygodniowych. Cena 6 złotych za litr paliwa pójdzie zatem w niepamięć i oby szybko nie wróciła. To był na pewno dla wielu Polaków bardzo ciężko rok jeżeli chodzi o ceny paliw i tankowanie.

Miesiąc po miesięcy koszty związanie z utrzymaniem samochodu, a dokładniej mówiąc jazdą nim, nieustannie rosły. Dopiero ostatni miesiąc w roku będzie tym, jaki chcielibyśmy wszyscy zawsze widzieć – tańszym. Pytanie tylko jak bardzo teraz niższe ceny za paliwo zachęcą obywateli do tego, aby częściej tankować i podróżować.

Ropa idzie w górę

Warto jeszcze zwrócić uwagę na jeden fakt. W ostatnich dniach cena ropy idzie pomału w górę i niebawem znów baryłka może kosztować 80 dolarów. Obecnie na giełdzie jej wartość jest wyceniana na około 76 dolarów. Dzień po dniu widać jednak, że ropa ma tendencję wzrostową.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News