PILNE: Tankujących LPG czeka niespodzianka. Ta cena za paliwo stanie standardem na stacjach

PILNE: Tankujących LPG czeka niespodzianka. Ta cena za paliwo stanie standardem na stacjach

dacia-lpg-2

Podaj dalej

To będzie czysta przyjemność tankowania LPG dla kierowców. To już kolejna obniżka ceny paliwa w ostatnim czasie, lecz tym razem jest ona już bardzo wyraźna. Efekt jej jest taki, że cena za to paliwo spadanie po prostu do kwoty poniżej 2,99 zł/l. Kto będzie oczekiwał za autogaz więcej, niech nie liczy, że ktoś będzie u niego tankował.

LPG tankowanie na śmieszne pieniądze

lpg stacja paliw
fot, freepik

Średnia cena paliw w hurcie zmalała w najnowszym zestawieniu aż o 5 groszy. Średnią cenę hurtową można uznać zatem, że znajduje się ona na poziomie 2,66 zł/l. Doliczając do tego podatek kwota za LPG w Polsce wynosi obecnie około 2,87 zł/l, a wszystko, co drożej to po prostu marża.

Już przed tą obniżką wiele stacji paliw oferowało cenę 2,99 zł/l. Tak naprawdę była ona znacznie niższa, niż ta jaką możemy spotkać na wielu stacjach – nawet, gdy weszła w nią nawet promocja. Teraz rywalizacja na tanie LPG zrobi się jeszcze większa, a więksi gracze nie będą mieli wyjścia i także będą zmuszeni obniżyć ceny.

Na dniach po prostu stanie się moda na to, aby autogaz w Polsce kosztował poniżej 3 złote. Właściciele samochodów z instalacją gazową mogą już zacierać ręcę, bowiem obniżka jest nieunikniona. A w przypadku tego paliwa doskonale wiadomo, że nie ma takich wachać, jak to ma miejsce przy oleju napędowym czy benzynie. Tutaj sprawa jest jasna i klarowna, a zmiany zachodzą średnio raz na tydzień i są kosmetyczne.

lpg gaz autogaz
fot. freepik

Autogaz był najdroższy, a teraz karta się odwróciła

Autogaz swego czasu był produktem, który zanotował w Polsce największą podwyżkę wśród wszystkiego, co można kupić. Było to ponad 50 procent względem tego, co płaciło się wcześniej – rok do roku. Od tego czasu sytuacja zaczęła się normować i z kwoty ponad 3,70 zł/l w cenie detalicznej, już mamy do czynienia z cenami poniżej trójki.

Najlepsza wiadomość niewątpliwie jest też taka, że nie ma perspektyw na to, że LPG zdrożeje. Cena na dłużej unormuje się na poziomie około 3 złote, a wahania będą niewielkie w górę. Nic nie zwiastuje tego co kiedyś, a mianowicie, że paliwo to będzie kosztować powyżej 4 złote. Prognozy te całkowicie się nie spełniły.

dacia-lpg-2
fot. Dacia

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News