PILNE: Tankujący LPG są wściekli i rozgoryczeni. Czują się oszukiwani przez stacje paliw w Polsce

PILNE: Tankujący LPG są wściekli i rozgoryczeni. Czują się oszukiwani przez stacje paliw w Polsce

LPG paliwo autogaz

Podaj dalej

Temat LPG wzbudza od kilku dni wiele emocji. Dla kierowców są one jednak dość skrajne, bowiem dane Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego uświadomiły ich jak przepłacali w ostatnim czasie za tankowanie. Marża na autogazie wynosiła niemalże 60 groszy na każdym litrze. Ta grupa kierowców od miesięcy utrzymuje stacje paliw.

LPG jest tanie, więc musi być drogie

autogaz lpg gaz
fot. freepik.pl

W internecie nie brakuje słów rozgoryczenia po tym, z czym zapoznali się kierowcy. Okazało się, że do każda litra paliwa dopłacali 57 groszy marży, gdy na diesel wynosiła ona zero złotych, a na benzynę 7 groszy. Tyle tylko, że paliwa te już same w sobie były i są bardzo drogie, dlatego też nikt nie chce ich dotykać.

LPG jest natomiast stosunkowo tanie i tutaj łatwo ”zawyżać” cenę marżą. Na łamach nasze serwisu kilkukrotnie zwracaliśmy na to uwagę, że cena hurtowa jest bardzo niska, ale cena detaliczna nie. Było to jednoznaczne z tym, że stacje paliw odkuwają się właśnie na tym paliwie i na nim wieszczą sobie zysk.

Sprawiedliwości zatem w takim rozwiązaniu nie ma, bowiem tylko jedna grupa kierowców płaci, a inne nie. Dlatego też coraz głośnie w internecie słychać, że kierowcy chcą być równo traktowani i chcą, żeby marża była równa dla wszystkich. To niestety dla ponad 3 milionów kierowców scenariusz mało realny do zrealizowania.

lpg gaz autogaz
fot. freepik

Dzielcie to po równo!

Zwłaszcza jeżeli chodzi o diesel to wszystkim zależy na tym, aby cena była niska. To na tym paliwie utrzymuje się gospodarka i wiele firm. Drogi olej napędowy oznacza, że drożeje wszystko i tutaj każdy walczy o każdy grosz, aby tankowanie tego paliwa było możliwie jak najniższe. Do taniego LPG łatwiej wszystkim dorzucić kilkadziesiąt groszy, bo stawka i tak na tle innych paliw będzie bardzo atrakcyjna.

Teraz też mamy do czynienia z tym, że autogaz tanieje, ale nie widać tego na wszystkich stacjach. Dlatego też różnica wynosi nawet 60 groszy na litrze! Kierowcy muszą bacznie przyglądać się temu co się dzieje i szukać stacji paliw, gdzie LPG kosztuje tyle, ile naprawdę powinno kosztować. Nie warto nacinać się na wyższe ceny.

paliwa diesel lpg
fot. pixabay

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News