PILNE: Tankujący diesel i benzynę coraz bardziej wściekli na LPG. Nieoczekiwany obrót na stacjach paliw

PILNE: Tankujący diesel i benzynę coraz bardziej wściekli na LPG. Nieoczekiwany obrót na stacjach paliw

instalacja LPG diesel

Podaj dalej

Coraz większy niesmaki i rozczarowanie czują tankujący diesel oraz benzynę. Wszystko przez najbardziej to trzecie paliwo, które także dostępne jest na stacjach. LPG zaczyna się coraz mocniej wyłamywać z trendu drogiego paliwa, a w zasadzie już dawno się z niego wyłamał. Z tygodnia na tydzień jest coraz tańsze.

Diesel i benzyna z coraz większą różnicą procentową wobec LPG

diesel stacja paliw

Obecnie średnia cena autogazu w Polsce wynosi 2,69 zł/l. Nie jest jednak żadną tajemnicą, że na coraz większej ilości paliw można zatankować poniżej 2,49 zł/l. Kierowcy posiadający samochód na gaz systematycznie wydają coraz mniej tankując swój samochód i trend ten utrzymuje sie od dłuższego czasu. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja wobec tych tankujących diesel i benzynę.

Ta grupa kierowców płaci coraz więcej i dziś coraz częściej do każdego litra paliwa muszą dopłacać aż 3 złote! Zakładając, że bak i zbiornik na gaz mają pojemność 50 litrów, różnica w cenie wynosi aż 150 złotych! Nic więc dziwnego, że kierowcy są wściekli widząc cenę swojego paliwa, a cenę jaką płacą te osoby, posiadające samochód z instalacją gazową.

Różnice w cenie tych dwóch paliw robi się coraz bardziej znacząco, patrząc pod kątem procentowym. I co najbardziej istotne – będzie się powiększała w najbliższym czasie. Cena za diesel i benzynę będzie rosła, a natomiast za LPG powinna wciąż tanieć, a w najgorsrzym wypadku utrzymywać się na tym samym poziomie.

paliwo diesel stacja

Stacje paliw nie pozwolą na zbyt dużą różnicę?

Problemem cały czas jest to, że stacje paliw zawyżają marżę na LPG. Biorąc pod uwagę, na drożejący diesel i benzynę, łatwiej podnieść im marżę na autogaz, niż podnosić cenę za pozostałe dwa paliwa. Tym samym ci którzy jeżdżą na gazie dorzucają większy kawałek tortu, niż ci którzy jeżdżą na pozostałych dwóch paliwach.

I trudno się w takiej sytuacji dziwić stacją paliw, które nie mają łatwego z sytuacją rynkową. Jest ona niezwykle zwariowana i dynamiczna. Chcąc zapewnić konkurencyjne ceny muszą nimi żonglować na wszelkie możliwe strony. Choć na pewno szkoda, że cierpieć na tym muszą kierowcy posiadający LPG.  Widok ceny 2 złote względem cen bliskich 6 złotych, byłby czymś, co naprawdę mogłoby się wyświetlać przy drogach.

diesel stacja paliw

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News