PILNE: Tankując diesel lub benzynę zapłacimy mniej niż sądzimy. Ropa spadła poniżej kolejnej granicy

PILNE: Tankując diesel lub benzynę zapłacimy mniej niż sądzimy. Ropa spadła poniżej kolejnej granicy

diesel stacja paliw

Podaj dalej

To będzie prawdziwe zaskoczenie ile przyjdzie nam płacić za diesel i benzynę w najbliższym czasie. I pomijamy tutaj rządowe obniżki, bo te będą tylko dodatkiem do tego co na czeka. Cena za baryłkę ropy na światowej giełdzie nieustannie leci w dół! Jezcze kilka dni temu jej wartośc sięgała 82 dolarów, a wczoraj doszła w pewnym momencie do poziomu poniżej 68 dolarów.

Tanie tankowanie. Diesel i benzyna będą tanieć!

diesel benzyna tankowanie

To właśnie na takie informacje czekali kierowcy nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Tak znaczący spadek ceny jeżeli utrzyma się na dłużej sprawi, że tankowanie będzie znacznie tańsze. A nic nie wskazuje, jak na razie na to, że prognozy mają się zmienić. Coraz więcej krajów wprowadza nowe obostrzenia, a do tego dochodzą inne poważniejsze restrykcje.

Wszystko to będzie miało wpływ na popyt, który będzie niższy. Tym samym cena za diesel i benzynę musi naturalnie być niższa, aby kierowcy chętniej tankowali. Podobną sytuację mieliśmy przed rokiem, gdy ceny paliw wyraźnie poszły w dół. Zapowiada się, że tak będzie i teraz, a najbardziej odczujemy to w styczniu.

W środowy poranek cena za baryłkę ropy nieco podskoczyła, ale i tak utrzymuje się na poziomie lekko powyżej 70 dolarów. Warto tez zauważyć, że euro traci na wartości względem złotówki, co także jest kolejnym dobrym sygnałem. W ostatnich dniach jest to różnica 5 groszy. Podobnie zresztą dolar, który stracił 7 groszy. Złotówka zatem zaczyna się umacniać.

diesel benzyna lpg ceny paliw

Jak będą wyglądać ceny paliw?

Biorąc pod uwagę aktualną sytuację ceny paliw np. w styczniu powinny znajdować się na poziomie poniżej 5,50 zł/l. W zasadzie na wielu stacjach będzie można zatankować za około 5,20-5,30 zł/l. Warto jednak pamiętać, że sytuacja jest bardzo dynamiczna, co pokazuje giełda i świat. Jeszcze kilka dni  temu nikt nie słyszał o nowej odmianie koronawirusa. Dziś jej odkrycie niemal wywraca na nowo świat do góry nogami.

Wchodzi w okres, gdzie każdy tydzień praktycznie jest jak kolejny nowy rok, który nie wiadomo co przyniesie. Warto być na bieżąco i obserwować wszystko, aby nie pozostawać w tyle. W końcu to od tych czynników zależy, za ile zatankujemy diesel, a za ile benzynę.

ceny paliw ropa

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News