PILNE: Tankując diesel, benzynę czy LPG zwróć uwagę na tę strzałkę. Pomożecie ci bardziej niż może się wydawać

PILNE: Tankując diesel, benzynę czy LPG zwróć uwagę na tę strzałkę. Pomożecie ci bardziej niż może się wydawać

diesel benzyna paliwo

Podaj dalej

Większość kierowców tankujących diesel, benzynę czy nawet LPG nie zwraca uwagi na jedną istotną rzecz. Za ich kierownicą na zegarze wyświetla się niezwykle ważna informacja, w miejscu informującym o ilości paliwa. Jeżeli jest go mało z reguły w wielu modelach samochodów wyświetla się bardzo istotna informacja, która może pomóc.

Diesel, benzyna i LPG. Z prawej czy z lewej?

diesel tankowanie paliwo

Mało który kierowca tankując diesel, benzynę czy LPG kiedykolwiek zwrócić na to uwagę. Ba, 90 procent kierowców czytają i widząc powyższe zdjęcie zastanawia się, czy u niego w aucie też jest taka strzałka. Świadczy to tylko o tym, że nie do końca dobrze znamy swój samochód i mało przywiązujemy mu uwagi. Traktujemy go tylko jako pojazd do jazdy i tyle.

A taką rzecz warto wiedzieć, bowiem może okazać się niezwykle przydatna. Może nawet i nie dla nas w tym samochodzie, w którym jeździmy, ale gdy wsiądziemy do innego. Tytułowa strzałka bowiem informuje z której strony znajduje się wlew naszego paliwa. Ma to pomóc kierowcy w prawidłowym ustawieniu się obok dystrybutora na stacji paliw.

To niemal standard, że kierowca w innym aucie popełnia zawsze ten sam błąd. Musi się zatrzymać i sprawdzić z której strony znajduje się w danym samochodzie wlew paliwa. A wystarczy tylko spojrzeć na wyświetlacz i strzałkę informującą o stronie, w której znajduje się wlew. Z taką wiedzą można pewniej zatankować diesel, benzynę czy LPG, nie narażając się na ”ośmieszenie”.

tankowanie wlew diesel

Samochód skrywa wiele ciekawostek, o których nie wiemy

Każdy samochód to wbrew pozorom bardzo mądra konstrukcja, tylko nie zawsze kierowca chce go lepiej poznać. Nie tak dawno informowaliśmy o innej ciekawostce, o której mało kto wie. Mianowicie sytuacji, w której nie możemy otworzyć wlewu paliwa, bo ten uległ awarii bądź po prostu zamarzł. Taka sytuacja sprawia, że diesel, benzynę czy LPG nie da się wówczas zatankować.

W bagażniku jednak znajduje się specjalny ”element”, który potrafi pomóc. Jest po tej samej stronie co wlew, może być schowany za tapicerką, ale zadanie ma jedno. Pozwala awaryjnie otworzyć wlew paliwa i zatankować paliwo, w sytuacji w której wydawało nam się to już po prostu niemożliwe. Warto dokładnie sprawdzić, w którym miejscu jest taka ”rączka” czy żyłka.

diesel benzyna lpg ceny paliw paliwo

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News