PILNE: Tankuj póki możesz! Diesel i benzyna z cenami na które nie będzie nas stać

PILNE: Tankuj póki możesz! Diesel i benzyna z cenami na które nie będzie nas stać

diesel benzyna paliwo

Podaj dalej

Złe, a nawet bardzo złe informacje dla kierowców tankujących diesel i benzynę. Lada moment wiele osób porzuci swój samochód i przerzuci się na komunikację miejską. Znaczna część osób ograniczy używanie swoich aut wręcz do minimum, bo mało kogo będzie stać na to, aby regularnie tankować paliwo. Nadchodzi duży kryzys.

Diesel i benzyna z gigantyczną podwyżką

paliwo benzyna diesel tankowanie
(fot) freepik

Ten tydzień to całkowicie czarny scenariusz dla posiadaczy samochodów. We wtorek baryłka ropy dobiła do 107 dolarów za baryłkę, a euro w Polsce kosztowało już nawet 4,80 złotych. Trudno sobie wyobrazić, że może być gorzej, kiedy ceny tych dwóch rzeczy idą tak mocno w górę. Zwiastuje to tylko bardzo duże podwyżki ceny paliw.

A przecież to dopiero pierwszy tydzień wojny, który wywraca giełdę i ceny niemal do góry nogami. W sprawie euro interweniował już Narodowy Bank Polski, ale zdołał nieznacznie obniżyć cenę euro. Spadła ona do poziomu 4,73 złotych, ale zaczęła się dalej podnosić. Z kolei jeżeli chodzi o ropę Międzynarodowa Agencja Energii (MAE) na spotkaniu ministerialnym postanowiła uwolnić 60 mln baryłek ze swoich zapasów.

Takie zabiegi jednak są w stanie chwilowo powstrzymać kryzys. I to dosłownie na kilka dni – zwłaszcza, jeżeli chodzi o wysokość euro. Jeżeli dalej będziemy obserwować tak dynamiczne wzrosty, cena za diesel i benzynę będzie z tygodnia na tydzień drożeć o kilkadziesiąt groszy! Nikogo nie powinno zdziwić, jak paliwa zdrożeją o złotówkę w miesiąc.

stacja paliw benzyna paliwo diesel
(fot) freepik

To nie czarny scenariusz a rzeczywistość

Brzmi to bardzo źle, ale każdy patrząc na to co się dzieje zdaje sobie sprawę, że lepiej nie będzie, a może być tylko gorzej. I przed rynkami teraz trudne decyzje, aby w jakiś sposób zdołać ustabilizować to co się dzieje. Wszystko wskaźniki idą mocno w górę i nierealne jest to, że same wyhamują w krótkim odstępie czasu.

Diesel i benzyna jeżeli będą drożeć pociągną za sobą praktycznie wszystko. A mowa o produktach spożywczych i w zasadzie wszystkich innych na świecie. Inflacja będzie dalej szaleć i ciężko będzie nad nią zapanować. Pieniądz diametralnie straci wartość, a najbardziej odczują to ci, którzy mają najmniejsze dochody.

tankowanie paliwo benzyna diesel
(fot) freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News