PILNE: Tanieje diesel i benzyna. Ile kosztuje tankowanie paliw na weekend?

PILNE: Tanieje diesel i benzyna. Ile kosztuje tankowanie paliw na weekend?

diesel benzyna paliwo

Podaj dalej

Wiadomo już jakie będzie cena za diesel oraz benzynę na najbliższy weekend. Kierowcy będą zadowoleni, gdyż będzie najtaniej w tym tygodniu, a w zasadzie od dłuższego czasu. W przypadku 95-tki otrzemy się wręcz o rekordowo niskie koszty w tym roku! Niektórym kierowcom może uda się nawet zatankować poniżej kwoty 6 złotych, uwzględniając wciąż aktualne promocje na stacjach!

Diesel i benzyna ze spadkami

diesel benzyna ceny paliw
fot. freepik

Patrząc na średnie ceny hurtowe paliw widać, że sytuacja się poprawia. Niestety bardzo wolno biorąc pod uwagę w jakiej cenie – baryłka ropy wyceniana jest poniżej kwoty 90 dolarów! To jednak nie sprzyja bardziej gwałtownym spadkom na które wszyscy czekamy. Rewolucji pod względem ceny paliw zatem nie ma się co spodziewać.

Diesel obecnie jest wyceniany na 6,75 zł/l, a więc na stacjach paliw wraz z VAT koszt oleju napędowego to 7,29 zł/l. Już jak widać koszt tankowania tego paliw jest znaczenie bliżej kwoty 7 złotych, niż 8 złotych. Jeżeli tendencja się utrzyma to bardzo prawdopodobne, że znów bak silnika diesla będzie można zatankować za 6,99 zł. Trzeba liczyć jednak na to, że nie dojdzie do kolejnego i niespodziewanego załamania na rynku.

Znacznie lepiej wygląda sytuacja z benzyną, która średnio w hurcie kosztuje 5,72 zł/l! Oznacza to, że można ją tankować za 6,17 zł/l, a biorąc pod uwagę aktualne promocje nawet z piątką z przodu! Tak tanio nie było od bardzo dawna, a więc kierowcy powinni to wykorzystywać i póki jest okazja tankować. Warto jednak pamiętać, że 95-tka już niemal półtora miesiąca jest niezwykle stabilna na rynku, a przy tym notuje spadki.

jazda na rezerwie rezerwa paliwo brak paliwa diesel benzyna
fot. freepik

Wrzesień będzie łaskawy dla kierowców?

Jak na razie 1/3 miesiąca jest bardzo dobra, patrząc na ceny paliw na stacjach. Diesel tanieje, benzyna tanieje, ale i także LPG poprawia swoją cenę. Nie można zatem powiedzieć, że wrzesień to zły miesiąc dla kierowców. Przynajmniej jego pierwsza połowa wygląda na to, że będzie bardzo spokojna. Co jednak dalej?

Nikt nie zagwarantuje, że będzie lepiej. Patrząc na to co dzieje się obecnie, powinno być jeszcze taniej. Ale wszyscy wiemy jak wygląda ostatnie półroku – po spadkach cen, szybko przychodzą wzrosty. W dodatku bardzo uciążliwe, jeżeli chodzi o stawkę na pylonach. Kiedyś karta jednak musi się odwrócić ku lepszemu, ale trudno wierzyć, że będzie to już teraz.

diesel benzyna ceny paliw paliwo
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News