PILNE: Tak taniego LPG nie było od wielu miesięcy! Ta cena przypomina najlepsze czasy tankowania tego paliwa

PILNE: Tak taniego LPG nie było od wielu miesięcy! Ta cena przypomina najlepsze czasy tankowania tego paliwa

lpg-paliwo-ceny-paliw

Podaj dalej

Cena za LPG na wielu stacjach paliwa zaczyna wyglądać jeszcze korzystniej, niż można sobie wyobrażać. Warto zwrócić jednak uwagę na jedną rzecz 0 są bardzo duże różnice. Był moment swego czasu, że sięgały one nawet przeszło 50 groszy, a obecnie śmiało można stwierdzić, że łatwo znaleźć ponad 40 groszy. Tym bardziej trzeba mieć oczy szeroko otwarte.

LPG już nawet za 2,80 zł/l

LPG paliwo autogaz
fot. freepik

Wystarczy przejechać się z Katowic do Częstochowy drogą przez Siewierz i Koziegłowy, a więc DK86 w kierunki DK91. Rozrzut cenowy za LPG na odcinku około 80 kilometrów jest wręcz niesamowity – i nie ma tutaj znaczenia, czy stacja jest pod szyldem mniej znanym, czy większym. Rozbieżności są naprawdę bardzo spore.

Bo ponad 40 groszy na LPG to niemało, biorąc pod uwagę, że sięgając w inne rejony Polski może to być nawet i więcej. Najtaniej autogaz na tym odcinku udało się zauważyć na kwotę 2,82 zł/l, a najwięcej, 3,24 zł/l. Nie uwzględniane są tutaj żadne dodatkowe promocje, które pozwalają obniżyć stawki o parę groszy. Ale nawet ta najwyższa cena wraz z jakąkolwiek promocją nie będzie w stanie dorównać tej najniższej.

Kto ma blisko do tak tanich stacji paliw ma naprawdę ogromne powody do radości. Takie ceny przypominają już te, z jakimi mieliśmy do czynienia w ubiegłym roku. To tez pokazuje, że LPG w naszym kraju można zatankować w naprawdę korzystnej cenie. A i też perspektywy dla tego paliwa jak widać są znakomite! Zgodnie z zapowiedziami autogaz powinien dalej tanieć – powoli, bo powoli, ale cena będzie coraz niższa.

lpg autogaz paliwo
fot. freepik

Jakość? Wszędzie bardzo dobra!

Niektórzy kierowcy wciąż obawiają się, że tanie LPG może być słabszej jakości i niszczyć samochód. To jednak jedna z większych bzdur jaką można usłyszeć i mit, który krąży w głowach wielu kierowców. Nie ma czegoś takiego jak słaba jakość autogazu, bo to nie możliwe z wielu przyczyn. Krótko mówiąc – nie tak łatwo je ochrzcić i nie zrobi tego pan Zenek za stacją.

Warto zatem widząc tanie LPG po prostu je tankować. Nawet jeżeli butla w samochodzie jest w połowie pełna, to i tak warto zacząć oszczędzać. Bo jak widać różnica w cenie pozwala zaoszczędzić bardzo dużo. Wystarczy 40 groszy pomnożyć przez pojemność butli, aby zobaczyć, że kwoty są wyraźne, przy tak niskiej cenie za tankowanie tego paliwa.

Po majówce LPG po 4 zł za litr
fot. freepik.com – EugenePetrunin

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News