PILNE: Tablica rejestracyjna w samochodzie po nowemu. Rząd zapowiada wprowadzenie ogromnych zmian

PILNE: Tablica rejestracyjna w samochodzie po nowemu. Rząd zapowiada wprowadzenie ogromnych zmian

tablica rejestracyjna samochod

Podaj dalej

Tablica rejestracyjna w Polsce przejdzie zmiany, co zapowiada Ministerstwo Sprawiedliwości. Będzie ona zdecydowanie lepiej chroniona prawnie, co ma sprawić, że nie będzie dochodziło do ich kradzieży. Obecnie są bardzo małe konsekwencje związane z jej przywłaszczeniem. Znacznie większe kłopoty ma osoba, która ją straci. A tak być po prostu nie może.

Idzie zmiana. Tablica rejestracyjna pod większą ochroną

tablica rejestracyjna samochod

Wielbicie kradzieży będą musieli liczyć się z tym, że teraz za taki czyn czeka ich więzienie. Bo w takim kierunku ma pójść zmiana przepisów. Policja w całej Polsce każdego dnia otrzymuje po kilkadziesiąt tego typu zgłoszeń i bardzo często pozostaje po prostu bezranda. Proceder jest duży i często służy zabawie, kolekcjonerom, a najrzadziej przestępcom.

Właściciele pojazdów, kiedy zniknie ich tablica rejestracyjna musi udać się na komisariat, następnie do wydziału komunikacyjnego, a to wszystko czas, a także pieniądze. Złodzieje nie mają się czego bać, bowiem kradzież jednej tablicy to po prostu wykroczenie. Nie mają one bowiem praktycznie żadnej wartości. Ale właśnie to się zmieni.

Niebawem każda tablica rejestracyjna będzie chroniona prawem. Za jej kradzież będzie można spędzić od 3 miesięcy do 5 lat w więzieniu. Dziennik.pl donosi, że obecnie projekt jest na etapie uzgodnień międzyresortowych, konsultacji społecznych i opiniowania. Na początku przyszłego roku zmiany powinny zatem wejść w życie.

tarfyikator mandatow policja

Złapanie na gorącym uczynku

Warto tutaj zwrócić uwagę na jedną rzecz. Policja na pewno nie będzie prowadziła tutaj śledztw i zakrojonych działań. Jedynie złapanie złodzieja na gorącym uczynku, bądź po prostu ustalenie go z czasem będzie tutaj możliwe do tego, aby go sądzić. W innym przypadku ciężko będzie znalezienie sprawcy kradzieży.  Mimo wszystko zmiana przepisów wydaje się być na plus.

kierowcow oszczednosc samochod

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News