PILNE: Szykuje się duży zjazd ceny za diesel, benzynę i LPG. Kierowcy bardzo szybko przekonają się o tym tankując paliwo

PILNE: Szykuje się duży zjazd ceny za diesel, benzynę i LPG. Kierowcy bardzo szybko przekonają się o tym tankując paliwo

paliwo benzyna niemcy ceny cena tanio najtaniej

Podaj dalej

Coraz lepiej zaczyna wyglądać sytuacja, patrząc na diesel, benzynę i LPG. W pełni nie widać tego jeszcze na samych stacjach paliw, ale to tylko i wyłącznie chwila czasu. Niebawem kierowcy w Polsce powinni płacić mniej za tankowanie, niż obecnie. Obniżki cen widać już w cenach hurtowych, ale widać również i w dalszej perspektywie.

Doczekaliśmy się? Diesel i benzyna powinny tanieć

diesel benzyna paliwo ceny paliw
Freepik

Już poniedziałek przyniósł pewne obniżki na wielu stacjach paliw w Polsce. Nowe średnie ceny hurtowe także pokazują, że będzie tylko i wyłącznie lepiej. Diesel zanotował kolejną obniżkę i kosztuje 7,26 zł/l, a więc z podatkiem jest to już 7,84 zł/l. Oczywiście trzeba pamiętać o tym, że każda stacja nakłada do tego jest swoją marżę.

Benzyna natomiast kosztuje już 7,12 zł/l, czyli 7,69 zł/l bez marży. Jak widać to wciąż są wysokie ceny paliw, którym bliżej do 8 złotych niż do 7 złotych.  Warto jednak zauważyć spadek, jaki ma miejsce – olej napędowy potaniał w ostatnich dniach niecałe 15 groszy, a 95-tka 20 groszy. Wiele jednak wskazuje na to, że będzie lepiej, a przynajmniej być powinno.

Poniedziałek na giełdzie rozpoczął się od ceny ropy na poziomie 107 dolarów i dość wyraźnie cały czas utrzymuje się w podobnych okolicach.  To o 6-7 dolarów mniej, niż wartość baryłki na zakończonej w piątek sesji. Jest zatem dobrze, patrząc na niedaleką przyszłość. Warto dolara względem złotówki też zaczyna się nieznacznie poprawiać. Choć tutaj niewątpliwie przydałby się wyraźniejszy spadek.

paliwo ceny paliwa diesel benzyna
fot. freepik

Lipiec gorący, ale czy także dla kierowców?

Kierowcy wciąż pozostają w fazie oczekiwania patrząc na ceny paliw. Trzeba jednak pamiętać o tym jak w ostatnich miesiącach wyglądała sytuacja na stacjach paliw. Diesel i benzyna momentami taniały, aby później dostać mocny strzał w górę, a później sytuacja się powtarzała i tak w kółko. Koniec końców doszliśmy niemalże do ceny około 8 złotych za oba paliwa.

Dlatego choć teraz prognozy są pozytywne, trzeba pamiętać, że wiele się może zmienić. Już nie raz i dwa dni na giełdzie, i nie tylko tam, wywróciły się wszystkie prognozy i analizy do góry nogami. I choć wróżono, że weekend będzie tańszy i to wyraźnie, to okazało się, że był jeszcze droższy niż w ogóle można by było brać pod uwagę. Jak będzie teraz?

paliwo diesel benzyna
fot. freepik.com – feepikcontributorthailand

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News