PILNE: Stracisz prawo jazdy? Już tak łatwo i szybko go nie odzyskasz. Ministerstwo Infrastruktury wprowadza zmiany

PILNE: Stracisz prawo jazdy? Już tak łatwo i szybko go nie odzyskasz. Ministerstwo Infrastruktury wprowadza zmiany

prawo jazdy egzamin

Podaj dalej

W najbliższych miesiącach i latach wiele osób w Polsce straci swoje prawo jazdy. Głównie za sprawą wydłużonego okresu po którym znikają (2 lata), jak i z racji tego, że szybciej będzie można przekroczyć 24 punkty. Odzyskanie uprawnień dla piratów drogowych nie będzie proste i na pewno nie odbędzie się tak szybko jak myślą.

Prawo jazdy nie tak prędko

prawo jazdy nauka
fot. freepik

Dla wielu osób utrata prawo jazdy to jedna z najgorszych rzeczy, jakie może je spotkać w życiu. Wiąże się to bowiem bardzo często z problemami zawodowymi, a tym samym przekłada się to na problemy życiowe. Oczywiście, współczuć nie ma co, bo nikt nie przekracza 24 punktów karnych przypadkowo, a trzeba naprawdę sporo narozrabiać na drodze.

Droga do odzyskania uprawnień będzie niebawem dłuższa, o co zabiegał Minister Infrastruktury. Chodzi o to, żeby piraci nie czuli się na tyle bezkarni, aby na nowo mogli szybko sięgnąć ponownie po dokument. Ze zmian istotne jest to, że punkty karne kasują się nie po roku, a po dwóch latach. Tym samym łatwiej dobić do 24 punktów.

Kto przekroczy tę granicę będzie musiał odbyć dłuższy kurs reedukacyjny. Będzie on trwał aż czterokrotnie dłużej, a do tego będzie też droższy. Obecnie trzeba spędzić na nim 6 godzin, a po zmianach będzie to aż 28 godzin. Nie potrwa to na pewno kilka dni czy tygodni. Obecnie koszt kursu wynosi 350 złotych, ale ma wynieść 500 złotych, choć WORD-y mówią o kwocie nawet 900 złotych. Bo to one prowadzą kurs i tak wyceniają jego opłacalność.

prawo jazdy cena
fot. freepik

Kurs uświadomi konsekwencje czynów

Andrzej Adamczyk chce, aby piraci drogowi na kursie zapoznali się w szczególności ze skutkami wypadków drogowych, wpływu alkoholu lub środków odurzających na funkcje percepcyjne kierującego oraz na podejmowane przez niego decyzje w ruchu drogowym. Ponadto kierowcom mają zostać zaprezentowane psychologiczne aspekty kierowania pojazdem i uczestnictwo w ruchu drogowym.

prawo jazdy word
fot. freepik

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News