PILNE: Stacje paliw zapomniały obniżyć ceny. Diesel i benzyna są znacznie droższe niż powinny kosztować

PILNE: Stacje paliw zapomniały obniżyć ceny. Diesel i benzyna są znacznie droższe niż powinny kosztować

stacja paliw benzyna paliwo diesel

Podaj dalej

Obecnie cena za diesel i benzynę utrzymuje się na takim samym poziomie od kilku dni. Wielu kierowców powie – to dziwne, bo powinno być taniej. I trudno się z nimi nie zgodzić patrząc jak rynek reagował na wzrosty cen ropy i euro, a jak niereaguje gdy wszystko tanieje. Tak było zawsze i jak widać dalej tak jest.

Diesel i benzyna są za drogie

podatek paliwo stacja paliw
fot. freepik.pl

W ostatnich dniach stacje paliw w Polsce potrafiły kilkukrotnie zmieniać ceny paliw. Reagowały błyskawicznie na rosnącą cenę ropy, a także na to jak słaba jest Polska złotówka. Choć tak naprawdę paliwo które było i jest sprzedawane, zostało zakupione znacznie wcześniej, po znacznie niższych cenach. Skoro jednak była okazja zarobić, każdy to robił.

Od dwóch dni sytuacja wygląda tak, że cena za diesel i benzynę mocno potaniała w hurcie, ale mimo to wciąż utrzymywane są wyższe ceny. Na chłopski rozum gołym okiem widać, że w drugą stronę zasada ta już nie do końca działa. Stacje paliw praktycznie nie schodzą z cen i wciąż utrzymują je na tym samym poziomie, gdy paliwa w hurcie kosztowały około 70 groszy drożej.

Kierowcy tankują, są przyzwyczajeni do wyższej ceny, a więc czemu nie zyskiwać więcej? Ta zasada dość mocno się trzyma wszystkich. Z drugiej strony warto jednak pamiętać o momentach, kiedy stacje paliw sprzedawały diesel czy benzynę po cenie niższej niiż hurtowej. Koniec końców muszą się odkuć i osiągnąć zysk, aby normalnie funkcjonować.

paliwo-stacja-benzynowa-strajk-2
fot. freepik.pl

Obniżki będą, ale trzeba chwilę poczekać

Kto może lepiej niech się nie śpieszy obecnie z tankowanie. Cena za diesel i benzynę będzie niższa, ale to będzie się działo praktycznie z dnia na dzień i bardzo powoli. Stacje paliw nie zdecydują się na tak duże obniżki, jak na tak duże wzrosty, które dawały w ostatnim czasie. Tak wygląda rynek i trzeba się do tego dostosować.

Mimo wszystko dobrym sygnałem jest to, że to koniec wysokich cen paliw. Wartości jakie dziś obserwujemy będą powoli wygaszane, do pewnego poziomu, który będzie w obecnej sytuacji. Czyli tak naprawde do tego, w jakim położeniu będzie aktualnie ropa i polska waluta względem zagranicznych.

paliwo-stacja-benzynowa-strajk-2
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News