PILNE: Stacje paliw pozwalają zaoszczędzić paliwo! Wychodzą do kierowców w dobie kryzysu cenowego

PILNE: Stacje paliw pozwalają zaoszczędzić paliwo! Wychodzą do kierowców w dobie kryzysu cenowego

benzyna diesel paliwo

Podaj dalej

Stacja paliw dla wielu kierowców kojarzy się wyłącznie z tym, że można tam zatankować tam paliwo. Oczywiście tak jest i niewątpliwie jest to jedna z kluczowych rzeczy, dla których jeżdżą tam kierowcy. Teraz jednak niektórzy zauważają ich dodatkowy atut, na który nie zwracali uwagi wcześniej. Można tam bowiem zaoszczędzić!

Zatankuj paliwo i napompowuj opony

diesel hurt cena paliwo
fot. freepik.pl

Wszyscy doskonale wiedzą, że na wielu stacjach można dopompować koła, ale tak naprawdę mało kto to robi. Kierowcy mają we krwi to, że nie kontrolują poziomu powietrza i po prostu jeżdżą. Interesują się tym dopiero, gdy naprawdę poziom jest już naprawdę niski, a opona powili zaczynają przypominać przysłowiowego flaka.

A warto, aby każdy dbał o to, aby w kole znajdowała się odpowiednia ilość barów. Jaka dokładnie to można sprawdzić w książeczce każdego samochodu. Warto jednak pamiętać, że już obniżenie ciśnienia o 0,3 bara, daje 6 procent wzrostu oporów toczenia. Oznacza to, że nasz samochód będzie spalał więcej paliwa na 100 kilometrów.

Gorzej, gdy mówimy o jeszcze niższym poziomie ciśnienia. 1 bar to już 30-procentowy wzrost oporów toczenia, co przekłada się na to, że paliwo zużywa się jeszcze bardziej. Krótko mówiąc, o ciśnienie w oponach trzeba dbać i regularnie je sprawdzać, bowiem przyczynia się to do tego, że więcej benzyny czy diesla pozostanie w baku.

stacja paliw benzyna paliwo diesel
fot. freepik.pl

Ciśnienie w oponach kluczowe dla spalania

Każdy świadomy kierowca powinien wiedzieć, że opony to bardzo istotna kwestia, jeżeli chodzi o to jak spala się paliwo. Oczywiście – oszczędności duże nie przyjdą po jednym tankowaniu. Mowa tutaj o procesie który trwa, ale na pewno w skali kilku miesięcy zrobi się już odpowiednio pokaźna suma. Inna kwestia jest taka, że wpływa to na komfort jazdy i bezpieczeństwo.

Przy tak wysokich cenach za paliwo kierowcy szukają różnych rozwiązań, które pozwolą zaoszczędzić. Oszczędna jazda staje się modna i nic dziwnego, że coraz więcej osób zaczyna się tym interesować. To także wpływa pozytywnie na stan samochodu, bowiem nie jest on tak ”męczony”, co doprowadzi do rzadszych wizyt na warsztacie. Warto zatem przy następnym tankowaniu, odwiedzając stację paliw, podjechać także do miejsca, gdzie można dopompować koła. Zajmie to kilka minut, a korzyści z tego co niemiara.

Rząd zawiesza podatki na diesel i benzynę do 31 maja
fot. freepik.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News