PILNE: Stacje paliw czeka ogromny kryzys przez paliwo. Ograniczone tankowanie doprowadzi do sporych problemów

PILNE: Stacje paliw czeka ogromny kryzys przez paliwo. Ograniczone tankowanie doprowadzi do sporych problemów

stacje paliw tankowanie

Podaj dalej

Stacje paliw mają się czego obawiać patrząc w przyszłość, a tym samym również i kierowcy. Wszystko przez ograniczone tankowanie, które zbliża się wielkimi krokami. Praktycznie każdy kolejny tydzień będzie sprawiał, że zbycie produktu, jak i zyski będą coraz mniejsze. Wszystko będzie spowodowane znacznie mniejszych ruchem.

Jak poradzą sobie stacje paliw?

stacja paliw benzyna paliwo diesel
(fot) freepik

Wysokie ceny paliw zawsze doprowadzają do sytuacji, że ruch na stacjach jest mniejszy. Kierowcy zaczynają wówczas szukać oszczędności i jeżdżą po prostu mniej. Głównie do pracy, rodziny i w miejsca konieczne. Odmawiają sobie natomiast podróży na wycieczki, do centrum handlowych w pobliskiej okolicy, bądź w inne miejsca.

Jeżeli ktoś stosunkowo odwiedził stację paliw dwa razy w miesiącu, to teraz może to robić np. trzy razy na dwa miesiące. Oczywiście to tylko przykład, bowiem każdy kierowca doskonale wie, jakie są jego potrzeby i z których może zrezygnować. Koniec końców doprowadzi to do tego, że wizyt i tak będzie mniej.

Właściciele punktów muszą zatem szukać rozwiązań na których będą zarabiać. Sprzedaż produktów w sklepach to zawsze mocny argument – w tym kaw i hot dogów. Tylko trzeba mieć na uwadze, że mniejszy ruch to także mniej chętnych. A do tego ceny także i tych produktów idą nieustannie w górę przez inflację.

paliwo benzyna diesel tankowanie
(fot) freepik

Ma to również swoje plusy

Patrząc na to z drugiej strony – mniejszy popyt, to i mniejsza podaż. Koniec końców może doprowadzić to do tego, że paliwo będzie… tańsze. Oczywiście nie ma co mówić o dużych rabatach, ale pozwoli to na pewno wyhamować ceny paliw. Podobnie było zresztą dwa lata temu, kiedy ludzie zaczęli siedzieć w domu, a ceny szybko spadały. Taki scenariusz jest w tym przypadku jednak niemożliwy.

Na razie nie pozostaje nic innego jak obserwować, co będzie się działo. Stacje paliw na pewno są przygotowane na mniejszy ruch, ale mimo wszystko ceny paliw i tak będą rosły. Nie jest to po prostu w pełni zależne od nich. A jedyne co mogą robić to zmniejszać marżę. Tyle, że na tak wysokich cenach jakie będą to różnica w cenie będzie symboliczna.

diesel benzyna paliwo
(fot) freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News