PILNE: Stacje paliw alarmują. Wysokie ceny paliw przekładają się na to, że diesel i benzyna budzą mniejsze zainteresowanie

PILNE: Stacje paliw alarmują. Wysokie ceny paliw przekładają się na to, że diesel i benzyna budzą mniejsze zainteresowanie

Ceny paliw diesel benzyna

Podaj dalej

Kierowcy zaczęli reagować na wysokie ceny paliw na stacjach. Te jak wiadomo w ostatnich dniach oscylują już w okolicy 7 złotych za litr i dalej pną się w górę. Wedle przewidywać niektórych analityków, kwota 8 złotych nie jest odległym scenariuszem. Niektórzy twierdzą, że może dotknąć nas już w najbliższych dniach.

Ceny paliw przekładają się na mniejszy ruch

stacje paliw ceny
fot. freepik.pl

Z informacji, które do nas docierają, zauważalny ma być w ostatnich dniach mniejszy ruch na stacjach paliw niż przed rozpoczęciem wojny. Powód wydaje się oczywisty – wysokie ceny paliw. Coraz mniej osób decyduje się na to, aby korzystać w taki sam sposób z samochodu, jak wcześniej. Generuje to zbyt duże koszty dla budżetu domowego.

Taka tendencja może być zauważalna nie tylko cały czas, ale będzie się ona zwiększać wraz z każdym kolejnym wzrostem. Właściciele pojazdów będą musieli decydować się na inne rozwiązania podróży. Swój rozkwit na pewno przeżyje komunikacja miejska. Modne stanie się także wspólne podróżowanie do pracy jednym samochodem i wspólna składka na paliwo.

Sytuacja dla wielu Polaków przez ceny paliw staje się coraz trudniejsza. Wpływa znacząco na życie i podejmowane decyzje. Warto zauważyć, że to tak naprawdę dopiero początek tego co zaczęło się dziać. Wszystko tak naprawdę będzie najlepiej widać w kolejnych tygodniach. I to nie tylko pod względem ilości tankowań, ale również całego życia.

diesel benzyna ceny paliw
fot. freepik

Taka sytuacja ma pewien plus, choć niewielki

Trudno w takiej sytuacji szukać jakichś pozytywów, ale jeden niewielki na pewno jest. Wynika to z prawa popytu i podaży. Jeżeli będzie mniej mniejszy ruch na stacjach paliw, to ”towar” zacznie zalegać, a tym samym wymusi to obniżki cen. Nie ma co jednak liczyć, że ceny paliw odwrócą się znacząco na naszą korzyść. To może być wyłącznie symboliczna zmiana, bądź po prostu doprowadzi to do sytuacji, że wyhamuje to rosnące ceny.

Na paliwo ma obecnie znaczący wpływ cena ropy i fakt, że euro dobiło do 5 złotych. Złotówka jest niezwykle słaba, a to oznacza, że do naszych drzwi puka bardzo wysoka inflacja. To na pewno zła wiadomość dla osób mających kredyt hipoteczny, bowiem to oni najbardziej w tym wszystkim ucierpią finansowo. Nic więc dziwnego, że już zaczynają szukać oszczędności, aby starczyło na przyszłe raty.

Ceny paliw w Polsce to będzie masakra
fot. freepik.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News