PILNE: Stacje całkowicie się pogubiły! Ceny paliw od nowego roku to istne szaleństwo i niekończący się miszmasz

PILNE: Stacje całkowicie się pogubiły! Ceny paliw od nowego roku to istne szaleństwo i niekończący się miszmasz

ceny paliw paliwo benzyna diesel

Podaj dalej

Nie tak miał wyglądać nowy rok, jeżeli chodzi o ceny paliw na stacjach. Po tym jak wybiła północ i w życie wszedł ”nowy-stary” podatek na paliwa, można było zobaczyć ogromne rozbieżności na stacjach paliw. Niektóre w ogóle nie zmiały cen, inne symbolicznie, pojawiały się też wyższe o kilkadziesiąt groszy, ale i też niektórzy zdecydowali się na duże podwyżki. I jak tutaj tankować w takim chaosie?

Jakie mają być ceny paliw?

ceny paliw paliwo benzyna diesel
fot. freepik.com – atlascompany

Nie każdy udanie odnalazł się w nowej rzeczywistości, jeżeli chodzi o ustalanie cen na stacjach. Wracając z imprezy sylwestrowej do domu w nocy, czy kolejnego dnia, można było przeżyć nie małe zaskoczenie. Rozbieżności na stacjach paliw były bowiem spore, jeżeli chodzi o ceny paliw. Tak jakby nikt do końca tego nie kontrolował, jeżeli chodzi o rynek. Kierowcy umieścili sporo zdjęć w internecie, pokazując jakie anomalia są u nich w mieście.

Różnica na niektórych stacjach potrafiła różnić się o około złotówkę! Można się zatem zastanawiać, czy było to w nieświadome działanie, czy w pełni świadome, aby choć w jeden dzień zarobić więcej. Obecnie sytuacja na stacjach już się unormowała i niewiele jest miejsc, gdzie ceny paliw znacząco się od siebie różnią. Kierowcy mogą już spokojniej zajeżdżać pod dystrybutor i nie martwić się, że przepłacają. Nowy rok jednak wyrządził niektórym psikusa.

A jak powinny wyglądać ceny paliw? Zgodnie z tym co zapowiadano i z tym co widzimy, identycznie tak jak 31 grudnia. Cena za diesel i benzynę nie powinna się w ogóle zmienić, ale wiadomo już, iż nie wszędzie tak było, i będzie. Trzeba być przygotowanym na to, że ceny paliw w kolejnych dniach stycznia będą się zmieniać na niekorzyść. Będzie coraz drożej, choć gwałtownych wzrostów nie należy się spodziewać. Warto jednak mieć na uwadze, że ceny paliw i tak są wysokie patrząc na to po ile jest ropa i dolar.

diesel benzyna paliwo ceny paliw paliwa
fot. freepik.com – BillionPhotos

Kierowcy nie panikowali

W ostatni dzień ubiegłego roku kierowcy zachowali duży spokój, jeżeli chodzi tankowanie. Choć ruch było nieco wyższy, to jednak nie koniecznie wynikał on z obaw o to, że ceny paliw wzrosną kolejnego dnia. Bardziej było to po prostu uzupełnianie baku przed wyjazdami na imprezy sylwestrowe. Część kierowców jednak na pewno też wolała ”zabezpieczyć się” na wszelki wypadek, przed tym co faktycznie może być od nowego roku.

Korków przed dystrybutorami i braków paliw jednak nie było, a to na pewno może cieszyć, że kierowcy spokojnie zareagowali na zmiany. Płynnie zatem jako wszyscy przeszliśmy na zmianę wyższego podatku i dziwić może wciąż tylko jedna rzecz – dlaczego wcześniej było tak duże ceny paliw, skoro dało się jednak taniej. Odpowiedź na to pytanie jest, ale czy aby na pewno tak zrozumiała dla wszystkich kierowców i satysfakcjonująca?

diesel ceny paliw paliwo kryzys
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News