PILNE: Stacja kontroli pojazdów będzie zamknięta w całej Polsce! To kolejny etap protestu

PILNE: Stacja kontroli pojazdów będzie zamknięta w całej Polsce! To kolejny etap protestu

stacja kontroli pojazdow

Podaj dalej

Każda stacja kontroli pojazdów w całej Polsce niebawem może być zamknięta. Ma to być kolejny etap protestu właścicieli stacji diagnostycznych, którzy żądają podwyżek za świadczone usługi. W czwartek odbywa się w tej kwestii pierwszy etap protestu na ulicach Warszawy, drugi to natomiast zamknięcie punktów do momentu uzyskania porozumienia.

Stacja kontroli pojazdów nie będzie obsługiwała klientów

stacja kontroli pojazdow

Jeżeli po czwartkowym proteście rząd pozostanie bierny, wówczas nastąpi zaostrzenie protestu. Każda stacja kontroli pojazdów w Polsce ma zostać zamknięta, a kierowcy nie będą mogli przeprowadzić badań technicznych pojazdu. Oznacza to tak naprawdę dla nich ogromne problemy, bowiem nie będą mogli jeździć swoimi samochodami.

Kto zatem ma w najbliższym czasie przegląd, dla bezpieczeństwa lepiej niech zrobi go wcześniej. Decyzja może zapaść z dnia na dzień, a wówczas może okazać się za późno na sprawdzenie pojazdu pod kątem jego stanu technicznego. Trzeba pamiętać, że nie można wówczas poruszać się po drogach. W przypadku jakiegokolwiek zdarzenia, wina zawsze będzie leżeć po naszej stronie. A do tego czeka nas mnóstwo problemów.

Przypomnijmy, że stacja kontroli pojazdów pobiera opłatę za przegląd w wysokości 97 złotych. Po podwyżce kierowcy samochodów osobowych mają płacić 184,5 zł brutto za przegląd techniczny samochodu osobowego. Zapłacimy zatem niemal dwukrotnie więcej za sprawdzenie naszego samochodu, czy nadaje się do dalszej jazdy.

kontrola diesel stacja
Kierowców czekają problemy

Jeżdżąc bez badania technicznego narażamy się na utratę dowodu rejestracyjnego, a także mandat w wysokości 500 złotych. Oczywiście to są najmniejsze możliwe konsekwencje jakie mogą nas spotkać. Jeżeli stacja kontroli pojazdów nie zostanie przez nas odwiedzona na czas, wówczas kłopoty mogą być jeszcze większe.

Wystarczy wspomnieć, że w tym czasie nasze ubezpieczenie OC czy AC jest nic nie warte. Oznacza to, że z własnej kieszeni w przypadku szkody będziemy musieli pokryć jej naprawę. I to zarówno, jeżeli chodzi o nasz samochód, jak i samochód który uszkodzimy.

badanie techniczne

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News