PILNE: Średnia cena za diesel i benzynę mocno w górę. Przerażające tempo wzrostu

PILNE: Średnia cena za diesel i benzynę mocno w górę. Przerażające tempo wzrostu

diesel benzyna lpg

Podaj dalej

Diesel i benzyna drożeje w zastraszającym tempie. I to nie tylko patrząc na ostatnie tygodnie, ale głównie na ostatnie dnie. Oba paliwa zanotowały bardzo wysoki skok ceny, a potrzebowały do tego zaledwie siedmiu dni. To nie wróży dobrze na kolejne tygodnie i na to, jak szybko pożerana jest kolejna tarcza antyinflacyjna.

Szybko drożeje diesel i benzyna

instalacja LPG diesel

E-petrol przedstawił średnie zestawienie ceny paliw w całej Polsce. Okazuje się, że w ubiegłym tygodniu diesel i benzyna były tańsze o 10 groszy! Jeżeli komuś wydaje się, że to mało to jest w ogromnym błędzie. Swego czasu takie skoki ciężko było odnotować nawet w miesiąc, a obecnie dynamika zmian jest tak dużo, że wystarczy do tego siedem dni.

Obecnie kierowcy za diesel płacą średnio 5,46 zł/l, natomiast za benzynę 5,41 zł/l. Od początku lutego cena tych paliw jest wyższa zatem o ponad 20 groszy. Ale warto zwrócić, że to tylko na papierze, bowiem na wielu stacjach skok ceny jest znacznie większy. Sprawdzi się natomiast scenariusz mówiący o tym, że na koniec lutego będziemy płacić już około 5,50 zł/l.

Warto tutaj wspomnieć, że 1 lutego nie brakowało stacji paliw w Polsce, który oferowały benzynę za 4,99 zł/l. Skorzystać mogli na tym głównie kierowcy jeżdżący na LPG, którzy mogli zatankować najprawdopodobniej najtaniej paliwo w tym roku. Zreszstą kwestia ta tyczy się także tych, którzy jeżdżą na tym paliwie na co dzień. Tym z autogazem starczy go jednak na znacznie dłużej.

autgaz lpg diesel

Cena w hurcie znów rośnie

Po chwilowym spadku cen paliw w hurcie kolejny raz mamy do czynienia ze wzrostem. Obecnie jest on największy w ostatnim czasie, a to zwiastuje jedno – kolejne podwyżki na stacjach paliw. Kierowcy za diesel i benzynę będą płacić nieustannie więcej i pozostaje tylko czekać na to co będzie się działo dalej. Jak na razie cena ropy nieco się unormowała, ale na wysokim poziomie około 95 dolarów za baryłkę.

W tym wszystkim najlepiej broni się LPG. Jego cena utrzymuje się na średnim poziomie 2,69 zł/l. I tak jest ona stosunkowo wyższa niż powinna być. Obecnie za autogaz powinniśmy płacić na poziomie 2,50 zł/l. Wysokie marże robią jednak swoje i zamazują jednak realną skalę podwyżek za diesel i benzynę.

ropa ceny paliw opec obniżka

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News