PILNE: Skończy się paliwo na stacjach paliw? Te wiadomości mogą doprowadzić do kolejnych zmian ceny paliw

PILNE: Skończy się paliwo na stacjach paliw? Te wiadomości mogą doprowadzić do kolejnych zmian ceny paliw

paliwo ceny paliw

Podaj dalej

Kierowcy nie kryją leku i obaw przed tym, że na stacjach może skończyć się paliwo. Zwłaszcza, że w internecie pojawiają się ku temu taki informacje i jak się okazuje, takie wiadomości przychodzą również losowo wybranym osobom jako sms na telefon. Uważajcie na to i nie wierzcie takim informacją! To wszystko to nic innego jak fake newsy.

Paliwo zaraz się skończy – sms

Ceny paliw w Polsce to będzie masakra
fot. freepik

Tego typu informacje już jakiś czas temu zdementowali wszyscy, którzy zajmują się paliwami w Polsce. Z kolei tego typu wiadomości to nic innego jak rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji, mających na celu wywołanie kolejnej fali paniki związanej z tankowaniem. Warto mieć na uwadze, że od momentu wybuchu wojny wzrósł poziom kłamstw w sieci, które docelowo mają informować.

Zdaniem ekspertów to celowe działania Rosjan, które chcą wywołać panikę. W ostatnich dniach godzinach coraz częściej różne osoby dostają także tego typu informację na telefon. Przykładowy tego typu sms możecie zobaczyć poniżej. Już sam autor wiadomości dla wielu osób może okazać się wiarygodnym źródłem. Niestety taka wiadomość to nic innego jak nieprawdziwy spam.

Już w ostatnim tygodniu mieliśmy do czynienia z podobną sytuacją. Ludzie ustawiali się w długich kolejach, aby zatankować paliwo. Niektóre stacje paliw natomiast zawyżały kosmicznie ceny, wręcz do poziomu blisko 10 złotych za litr! Niektórzy tankowali nawet na zapas i dziś muszą sami odpowiedzieć na pytanie, co robić z tą benzyną czy olejem napędowym. Zwłaszcza, że był zatankowany za wyższą cenę niż i tak jest obecnie.

 

paliwo paliwa tankowanie

Kierowcom i stacją paliw nic nie zagraża

Jeszcze raz chcieliśmy zaznaczyć i zaapelować do wszystkich kierowców. Nie dawajcie się nabierać na tego typu i inne informacje, jakie pojawiają się w waszych telefonach, e-mailach czy w internecie. Informacji w jakiej cenie jest paliwo najlepiej szukać w sprawdzonych źródłach. Jeżeli ktoś ma wątpliwości zawsze może szukać informacji także na stacjach, gdzie pracownicy szybko zdementują nieprawdę.

Paliw w Polsce nie zabraknie i kierowcy mogą pod tym względem spać spokojnie. Jedyne co może ich martwić to niewątpliwie rosnące ceny. Ale na to w Polsce nikt nie ma nad tym większej siły, bowiem to światowy rynek ustala wartość wyjściową. Nie pozostaje zatem nic innego, jak sytuacja pod tym względem się poprawi, a prędzej czy później po prostu musi.

stacje paliw tankowanie
fot. freepik

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News