PILNE: Silnik diesla w przyszłym roku nie wjedzie do centrum miast w Polsce!

PILNE: Silnik diesla w przyszłym roku nie wjedzie do centrum miast w Polsce!

silnik diesla stop

Podaj dalej

Ta wiadomość może zszokować bardzo wielu kierowców, którzy w swoich autach mają silnik diesla. Okazuje się bowiem, że już w przyszłym roku mogą oni nie wjechać do centrum wielu miast w Polsce – ale i nie tylko tam! Sprawą zajmuje się już Ministerstwo Klimatu i Środowiska.

Stop Diesel

Silnik diesla oznacza ograniczenia dla kierowców

Czyste strefy są już stosowane w wielu krajach w Europie. Oznaczają one, że nie mogą poza znak wjeżdżać samochody, który posiadają np. silnik diesla. Za niedostosowanie się grozi mandat i w tym przypadku nie miały. Bo przecież nie wypada, żeby ktoś za drobne pieniądze zatruwał w danym miejscu powietrze.

Taka sytuacja niebawem ma mieć miejsce także w Polsce. Powstają już w tej kwestii regulacje. Znajdują się one w projekcie noweli ustawy o elektromobilności, będącej w fazie konsultacji. Ministerstwo Klimatu i Środowiska już od przyszłego roku chce wprowadzać zakazy wjazdu.

KIEROWCO! SPÓŹNIŁEŚ SIĘ Z WYMIANĄ OPON? SPRAWDŹ NAJLEPSZE OFERTY! 

Zobowiązane do tego będą początkowo gminy, których zadaniem będzie stworzenie odpowiednich stref. Jakie to będą strefy? Z reguły najbezpieczniej i najmniej kontrowersyjnie jest zawsze wybrać ścisłe centrum miasta, które jest jego wizytówką.

Patrzą dalej, bo za 10 lat, wybrane miejsca będą już obowiązkowe w miastach, które liczą sobie minimum 100 tys. mieszkańców. Te informacje na pewno nie ucieszą osób, które dojeżdżają swoim poczciwym autem do pracy, bądź chcących udać się na zakupy.

diesel

Obowiązkowa przesiadka

Wiele osób będzie musiała pozostawiać swoje samochody i przesiąść się na transport publiczny. Pozostaje oczywiście jeszcze inne wyjście – zmiana samochodu. Tutaj już jednak trzeba liczyć się z kosztami, a nie wszystkich w dzisiejszych czasach na to stać. Tym bardziej że życie staje się coraz droższe, jeżeli chodzi o żywność czy inne produkty, a do tego dochodzą nowe podatki.

Obecnie również istnieje możliwość tworzenia takich stref, tyle tylko, że żaden włodarz nie chce popadać w konflikt z lokalną społecznością. W przyszłym roku wyboru może już jednak nie być, a to oznacza tylko jedno – kłopoty w imię… no właśnie. Czego imię?

KIEROWCO! SPÓŹNIŁEŚ SIĘ Z WYMIANĄ OPON? SPRAWDŹ NAJLEPSZE OFERTY! 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News