PILNE: Seniorzy pojadą na wakacje całkowicie za darmo! Rząd w pełni pokryje ich pobyt i nie tylko

PILNE: Seniorzy pojadą na wakacje całkowicie za darmo! Rząd w pełni pokryje ich pobyt i nie tylko

wakacje senior za darmo

Podaj dalej

Każdy senior i każda seniorka będą mogli wyjechać na wakacje w Polsce całkowicie za darmo. Taka zaskakująca wiadomość ujrzała światło dzienne, a wiele osób nie dowierza. To jedna fakt, po zmianie w przepisach jakie wprowadził rząd. Koszt wyjazdu zostanie pokryty z Narodowego Funduszu Zdrowia, ale także z Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Darmowe wakacje dla seniorów

senior wakacje rzad
fot. freepik

Tego typu wyjazd do sanatorium tyczy się emerytowanych rolników i rolniczek. To oni będą mogli skorzystać po zmianach w przepisie z pełni bezpłatnego wyjazdu na wakacje. Dana osoba nie musi płacić ani grosza zarówno za sam pobyt, jak i za odbyte kuracje. Wszystko w pełni zostanie pokryte przez KRUS. Mało tego – taki wyjazd nie uniemożliwia kolejnego wyjazdu do sanatorium na koszt NFZ.

Sama procedura, aby zapisać się na tego typu wyjazd jest banalnie prosta. Wystarczy tylko skierowanie na rehabilitację od lekarza, a następnie złożyć odpowiednio wniosek w placówce Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Urzędnik ma odpowiedni czas na sprawdzenie tego, a następnie zaproponowanie wyjazdu do sanatorium, niczym na darmowe wakacje.

Niebawem kuracjuszy czeka kolejna dobra wiadomość. Już nie będą mieli oni narzucani odgórnie miejsca w które mają jechać. Od 2024 roku sami będą mogli sobie wybrać miejsce w którym chcą spędzić czas. To bardzo duży plus dla wielu osób, które będą mogły dzięki temu przebyć turnus w zupełnie nowych miejscach.

wakacje sanatorium dofinansowanie
fot. freepik

Góry, a może morze

Sanatoria w Polsce odgrywają ważną rolę dla seniorów, ponieważ oferują im możliwość skorzystania z terapii i rehabilitacji, które pomagają poprawić ich zdrowie i samopoczucie. Do tego oferują także opiekę medyczną i różnorodne formy aktywności fizycznej. Dla osób starszych to czas na naładowanie baterii i poprawy ogólnego zdrowia.

Po zmianach jakie wprowadził rząd tego jeszcze łatwiej będzie można wybrać się na tego typy wypoczynek, a wręcz bezpłatne wakacje. I to nie krótkie, bo jak wiadomo w sanatorium trzeba spędzić trochę czasu, aby dojść do siebie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News