PILNE: Rzadziej będziemy tankować paliwo. Wchodzą przepisy ograniczające wjazd na stację paliw

PILNE: Rzadziej będziemy tankować paliwo. Wchodzą przepisy ograniczające wjazd na stację paliw

diesel benzyna lpg

Podaj dalej

Każdy kierowca tankujący paliwo nie będzie już tak często zajeżdżał na stację paliw, jak robi to teraz. W życie wchodzą nowe przepisy, które sprawią, że kierowcy będą tankować rzadziej niż dotychczas. To jednak nie żadna negatywna wiadomość, a bardziej pozytywna, bowiem mieszanki będą miały mniejsze spalanie.

Paliwo wystarczy na dłużej

benyzna 95 paliwo
fot. freepik

Idzie nowe! Tak można mówić o decyzji jaką wprowadzono w Stanach Zjedzonych, a z czasem zapewne i będzie ona obowiązywała w Unii Europejskiej. Amerykanie zaostrzają normy paliwowe dla nowych pojazdów począwszy od wszystkich produkowanych od 2026 roku. Nowe samochody będą mogły przejechać o 33 procent więcej na jednym tankowaniu w porównaniu do pojazdów produkowanych od 2021 roku.

Zmiana ma na celu głównie ograniczenie zużycia ropy w sytuacji takiej, jakie np. mamy do czynienia obecnie. Paliwo stanie się bardziej wydajne, będzie można przejechać na nim. więcej kilometrów, bowiem znacząco zmniejszy się jego spalanie. Tym samym rzadziej kierowcy będą musieli zajeżdżać na stacje paliw.

Krótko mówiąc, baryłka ropy będzie bardziej wydajna, niż jest dotychczas. A to sprawi, że starczy jej na więcej, a tym samym wpłynie to na większe oszczędności dla kierowców. To pomysł Stanów Zjednoczonych na walkę z kolejnymi kryzysami, jakie mogą pojawić się w przyszłości. Inna kwestia, że to także dbanie o środowisko, co w dzisiejszych czasach ma też kluczowe znaczenie.

paliwo diesel benzyna
fot. freepik.pl

Unia Europejska też chce zadbać o wydajność

Europa także myśli o tym, jak sprawić, aby ropa nie stała się kłopotem. Pomysł już jednak padł wcześniej – samochody elektryczne i w tym kierunku idzie plan. To na pewno sprawi, że w łatwy sposób można stać się uniezależnionym od m.in. Rosji czy OPEC+. To niewątpliwie także był pomysł na to, aby zdecydować się na taki krok.

Ale paliwo tak szybko nie zniknie, dlatego też trzeba myśleć o przyszłości. Stany Zjednoczone na pewno podrzucają ciekawy pomysł, który warto rozważyć. Tak szybko nie uda się na pewno wprowadzić zmian, bowiem te są już zaplanowane na kolejne lata. Ale jeżeli pomysł okaże się słuszny, nic nie stoi na przeszkodzie, aby w pierwszym możliwym terminie wprowadzić podobne rozwiązania.

diesel paliwo cena
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News