PILNE: Rząd zwraca po 300 zł za paliwo miesięcznie każdemu obywatelowi. Jak odebrać te pieniądze?

PILNE: Rząd zwraca po 300 zł za paliwo miesięcznie każdemu obywatelowi. Jak odebrać te pieniądze?

paliwo morawiecki rzad

Podaj dalej

Kierowcy mogą w prosty sposób odzyskać pieniądze za zatankowane paliwo. I choć wydaje się to niewiarygodne i nieprawdziwe, to jednak tak jest. Rząd wychodzi naprzeciw wszystkim osobom, które tankują i zwracają im 250 złotych, a nawet 300 złotych miesięcznie. Dla niektórych to nawet kwota większa niż ta którą faktycznie wydają.

Pieniądze za paliwo do zwrotu

cena paliwa diesel

O co dokładnie chodzi? Osoby dojeżdżają do pracy, mogą odliczyć od opodatkowanej kwoty koszty z tym związane. A mówimy tutaj o naprawdę dość pokaźnej kwocie, bowiem 300 złotych, jeżeli zakład pracy znajduje się w innym mieście. Z kolei jeżeli mieści się w tym samym wówczas kwota jest niewiele mniejsza – 250 złotych.

Dojazd do pracy nie jest niczym tanim, a jeżeli jest długi i owiany korkami, także nie jest niczym przyjemnym. Można to sobie jednak zrekompensować, gdyż koszty te można odliczyć. Co najważniejsze – nie trzeba zbierać przez cały rok paragonów za każde tankowanie. Wspomniana kwota jest naliczana automatycznie.

Tego typu rozliczenia podatku mogą dokonać osoby zatrudnione o umowę o pracę. To sprawi, że ich podatek do zapłacenia będzie znacznie niższy. A kwota nie jest mała, bowiem w ciągu roku jest to aż 3 600 złotych lub 3 000 złotych. Taka ulga na pewno pomoże wielu osobom uciec przed płaceniem podatku, a tym samym dokona się dość istotny i pokaźny zwrot.

tankowanie paliwo diesel

Prawo pozwala odliczyć nawet więcej!

Jeżeli powyższa suma na dojazdy zostaje przekroczona, można również ją odliczyć. Ale tyczy się ona wyłącznie osób podróżujących komunikacją publiczną, a nie kierowców dojeżdżających własnych samochodem. Wtedy trzeba mieć jednak już wszystko udokumentowane np. imiennymi biletami okresowymi. I wówczas trzeba je również zbierać przez cały rok.

Mimo wszystko możliwość odliczenia kwoty dla kierowców i tak jest duża. 300 złotych miesięcznie to tak naprawdę średnio jeden pełny bak, a niektórym potrafi on wystarczyć na cały miesiąc dojazdów do pracy. Tym samym z czasem będą mogli odzyskać te pieniądze, a więc realnie mieć dojazd za darmo. A prawda jest taka, że starczy nawet na więcej, w niektórych przypadkach.

diesel paliwo LPG tankowanie

Warto zatem o tym pamiętać, bowiem okres rozliczeniowy zbliża się wielkimi krokami. Trzeba pamiętać także o innych ulgach, które nam się należą, bowiem tych nie brakuje. Niestety mało się o tym mówi, a do informacji trzeba się wręcz dokopywać. Czasem warto skorzystać z pomocy dobrej księgowej, bo więcej można zyskać, niż jej zapłacić.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News