PILNE: Rząd znosi ważny dokument dla kierowców! Koniec z jego wożeniem i posiadaniem w formie fizycznej

PILNE: Rząd znosi ważny dokument dla kierowców! Koniec z jego wożeniem i posiadaniem w formie fizycznej

dokument kierowca samochod

Podaj dalej

Każdy dokument jaki trzeba posiadać u siebie, jest nieco kulą u nogi. Trzeba pamiętać o tym, żeby był w portfelu, a przy tym troszczyć się o to, aby go nie zgubić. Problem ten lada moment może zniknąć, bowiem już niebawem nasz dowód osobisty nie będzie musiał być ważny wyłącznie w formie fizycznej. Świat idzie do przodu, także pod tym względem.

Dokument w telefonie

mandat kierowca telefon
fot. freepik

Już od pewnego czasu większość dokumentów czy informacji o sobie, można znaleźć w aplikacji mObywtel. Tyle tylko, że w przypadku dowodu osobistego był i dalej jest pewien problem. Nie jest on bowiem uznawany w formie zaprezentowania go na ekranie wyświetlacza smartfona. Niebawem ma jednak się to zmienić.

Dokumenty elektroniczne mają być na równi z analogicznymi dokumentami wydawanymi i funkcjonującymi w formie tradycyjnej. Już niebawem jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem – a zapewne pójdzie – będziemy mogli okazywać się np. dowodem osobistym z aplikacji. Tutaj jednak trwają jeszcze pewne dyskusje, czy w każdym przypadku będzie możliwa taka konieczność np. w bankach.

Okazać się na pewno będzie można w taki sposób przed policją. Funkcjonariusze będą respektować taki dokument, zanim podejmą kolejne czynności sprawdzające. To na pewno duże udogodnienie dla wielu osób. Zwłaszcza, że niektórym współcześnie łatwiej sięgnąć po telefon z kieszeni niż po portfel.

kierowca jazda samochod
fot. freepik

Zmiana na plus

Kiedy w życie wchodzą takie rozwiązania pozostaje się tylko cieszyć. Zwłaszcza, że obecnie dokument ten czy wiele innych, można po prostu mieć w formie elektronicznej. A skoro jest takie rozwiązanie, to trzeba z niego korzystać. Tym bardziej, że jak wiadomo, taka forma jest odpowiednio zabezpieczona.

mandat telefon kierowca
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News