PILNE: Rząd zdecydował. Polacy o złotówkę będą tankować taniej paliwo do końca 2022 roku!

PILNE: Rząd zdecydował. Polacy o złotówkę będą tankować taniej paliwo do końca 2022 roku!

premier rzad paliwo

Podaj dalej

Kierowcy w Polsce mogą mieć powody do zadowolenia. Rząd przyjął projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. Oznacza to, że dzięki temu Polacy będą mogli tankować taniej diesel i benzynę o około złotówkę, a LPG o kilkadziesiąt groszy. Tak będzie do końca tego roku – przynajmniej na razie, bowiem co dalej pokaże czas.

Paliwo tańsze o złotówkę

paliwo płatność gotówka karta stacja paliw benzyna diesel
fot. freepik.com – shyachlo

Dzięki tarczy antyinflacyjnej kierowcy w Polsce tankują taniej paliwo o złotówkę niemalże od początku roku. Działania rządu już kilkukrotnie były przesuwane w czasie, bowiem kryzys w kraju się pogłębiał i podnoszenie ceny diesla i benzyny jeszcze bardziej pogłębiłoby kryzys. Dlatego też realne wydaje się to, że w takie działania po nowym roku dalej będą ponawiane.

Tym bardziej że dopiero w czwartym kwartale tego roku kryzys wedle ekspertów ma się dopiero pogłębić. A to wszystko przez wysokie ceny gazu i węgla, a także mniejszych dostaw ropy. Wszystko działa niczym połączone ze sobą łańcuchy, które oddziaływają na siebie po pewnym czasie. Choć tak naprawdę niesprzyjających czynników jest znacznie więcej, które nałożą się na siebie.

„Rząd chce wydłużyć działanie Tarczy Antyinflacyjnej z 31 października 2022 r. do 31 grudnia 2022 r. To m.in. utrzymanie czasowego obniżenia stawek VAT dotyczące żywności, paliw silnikowych, gazu ziemnego, energii elektrycznej i cieplnej, nawozów i innych środków wspomagających produkcję rolniczą. Samo tylko utrzymanie obniżonych stawek VAT przez kolejne 2 miesiące spowoduje ubytek dochodów budżetu państwa na poziomie 4,8 mld zł. Projekt ustawy ma także na celu udoskonalenie przepisów dotyczących opodatkowania dochodów osób prawnych w sposób, który uczyni je bardziej przejrzystymi i jednocześnie zapewni ich większą efektywność” – podano w komunikacie KPRM.

Nowe paliwo można tankować zamiast diesla
fot. freepik.com – gajove

1 stycznia drożej diesel, benzyna i LPG

Jeżeli tarcza antyinflacyjna nie zostanie przedłużona to poranek po sylwestrze dla wielu Polaków może wydawać się niczym trwający sen. Choć bardziej nazwać by to można było koszmarem. Cena z dnia na dzień podniesie się na paliwach o złotówkę i jeżeli próg będzie wysoki – a taki ma być, to kolejnego dnia stanie się bardzo wysoki.

Trudno jednak uwierzyć, że przed wyborami rząd zdecyduje się na taki krok. Bardziej wówczas powinien szukać kolejnych dróg ratunku dla obywateli, aby ci mogli tanio tankować.

diesel paliwo tankowanie
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News