PILNE: Rząd zatwierdził obniżki na paliwo! Diesel, benzyna i LPG dzięki temu będą tańsze

PILNE: Rząd zatwierdził obniżki na paliwo! Diesel, benzyna i LPG dzięki temu będą tańsze

diesel-paliwo-tankowanie-1

Podaj dalej

Będzie tanie tankowanie! Rząd zdecydował, że diesel, benzyna i LPG będą dostępne w niższych cenach na stacjach paliw do końca tego roku. Posłowie przegłosowali to specjalną ustawą na mocy której ”Tarcza antyinflacyjna” będzie obowiązywała do 31 grudnia. Nie jest oczywiście wykluczone to, że zajdzie potrzeba kolejnego wydłużenia terminu.

Diesel, benzyna i LPG z 8 procentami VAT

podatek spaliny unia
gov.pl

Niższy podatek pozwoli tankować kierowcom wciąż z odpowiednio niższą kwotą. Warto pamiętać, że gdyby nie ”Tarcza antyinflacyjna” diesel i benzyna kosztowałyby około złotówki drożej. Tak się może stać już jednak 1 stycznia 2023 roku kiedy, gdy paliwo będzie na tyle tanie, że będzie można wrócić do wcześniejszego podatku.

I znów na nowo trzeba będzie liczyć na to, że wszystkie paliwa po prostu potanieją same od siebie. A to niestety prędko nie będzie możliwe, aby np. diesel i benzyna wróciły z tak ”wysokim” podatkiem do kwoty np. około 5,50 zł/l. Trzeba być zatem przygotowanym na to, że ceny paliw będą diametralnie różniły się od tych, co znaliśmy, z tymi współczesnymi.

Już wcześniej rzecznik rządu zapowiadał, że obniżka VAT zostanie przedłużona do końca roku. To odpowiedź na wciąż rosnącą inflację w Polsce. Wysokie ceny paliw, tylko by ją jeszcze bardziej znacząco podniosły. Ale i tak trzeba być przygotowanym na to, że osiągnie ona ponad 20 procent. Tak przynajmniej wynika z najnowszych analiz części ekspertów.

ceny paliw diesel benzyna
fot. freepik

Ceny paliw szybko i w pełni się nie uregulują

Kierowcy muszą mieć świadomość tego, że tankowanie samochodu to wciąż będzie duży wydatek. Jeżeli nie teraz (co tyczy się LPG i benzyny) to z czasem. Już samo zniesienie wszystkich ulg rządowych znacząco podniesie ceny paliw. Do tego nie wiadomo jak będzie dalej wyglądała sytuacja z ropą na świecie i jej ceną. Trzeba na pewno uzbroić się w cierpliwość, bowiem następne 12 miesięcy nie będzie łatwe. Choć będą na pewno lepsze tygodnie.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News