PILNE: Rząd zamknie wszystkie stacje kontroli pojazdów w Polsce?! Co dalej z przeglądami technicznymi samochodu

PILNE: Rząd zamknie wszystkie stacje kontroli pojazdów w Polsce?! Co dalej z przeglądami technicznymi samochodu

podatek spaliny unia

Podaj dalej

Coraz gorzej wygląda sytuacja, jeżeli chodzi o stacje kontroli pojazdów w naszym kraju. Działania rządu prowadzą do tego, że lada moment kierowcy nie będą mieli gdzie zrobić badań technicznych pojazdu. A już naprawdę brakuje do tego, aby niewiele, bowiem właściciele już teraz muszą dopłacać z własnych pieniędzy do każdego przeglądu.

Stacje kontroli pojazdów będą się zamykać

przegląd badanie pieczątka diagnosta policja
fot. freepik

Z informacji Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów wynika, że już co trzeci właściciel chce zamknąć swoją działalność. Podyktowane jest to tym, że musi dopłacać z własnych pieniędzy 10 złotych do każdego przeglądu samochodu. Od 20 lat badanie techniczne samochodu osobowego kosztuje 97 zł, a jeżeli posiada się LPG to 162 zł. Z kolei za motocykl trzeba zapłacić 62 zł, a ciężarówkę 153 zł.

I takie stawki są już na polskim rynku od 20 lat. Choć wartość pieniądze z tamtych czasów z tymi dzisiejszymi nie może równać się z niczym. Nic więc dziwnego, że brakuje środków na to, aby utrzymać działalność. Dlatego też z tygodnia na tydzień sytuacja staje się coraz bardziej dramatyczna dla właścicieli.

Dochodzi do sytuacji, że niebawem stacje kontroli pojazdów będą się po prostu zamykały. Każdy jeszcze liczy na to, że rząd zajmie się to ogromną liczbą miejsc pracy, ale tak się nie dzieje. Pracę straci wiele osób, a kierowcy będą mieli problem gdzie zrobić przegląd swojego pojazdu. To kolejna branża po WORD, która sama nie może podnieść stawek. Partia rządząca mająca większość w sejmie, nie robi z tym na razie nic.

ceny paliwa przegląd samochodu
fot. freepik

”Utrzymują się z datków” i przymykają oko

Stacje kontroli pojazdów nie robią już takich problemów kierowcą jak kiedyś z tym, aby samochód przeszedł przegląd. Oczywiście o ile jest to możliwe i nie zagraża to szeroko rozumianemu bezpieczeństwo. Ale nikt się już nie doczepia aż tak o przysłowiową żarówkę i inne tego typu rzeczy. Diagności idą na rękę w wielu przypadkach.

A kierowcy potrafią się odwiedzięczyć – reszty nie trzeba. I takie ciche, lecz dobrze znane zabiegi sprawiają, że kierowcy sympatyzują z daną stacją i odwiedzają ją co rok. Sam przegląd ma się jednak zmienić, ale rozmowy na ten temat stoją praktycznie w miejscu, bowiem trwa mocny spór w temacie stawek za przegląd. I do momentu aż nie zostanie on rozwiązany, wygląda na to, że nic się nie zmieni. Zmieni się tylko to, że rząd przyczyni się do zamknięcia wielu tego typu miejsc pracy.

przeglad samochodu stacja
fot, freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News