PILNE: Rząd zamierza obniżyć ceny za paliwo znosząc podatek. Kierowców czekają tzw. wakacje paliwowe

PILNE: Rząd zamierza obniżyć ceny za paliwo znosząc podatek. Kierowców czekają tzw. wakacje paliwowe

PILNE: Rząd zamierza obniżyć ceny za paliwo znosząc podatek. Kierowców czekają tzw. wakacje paliwowe

Podaj dalej

Nadchodzi kolejna pomoc dla kierowców w związku z tym, jaka wysoka cena za paliwo obowiązuje na stacjach paliw. Cel jest jeden – pomoc obywatelom i gospodarce w trudnych czasach. Dlatego rząd Stanów Zjednoczonych planuje całkowicie znieść podatek na paliwo. Ale nie tylko takie działanie będzie pomocne, bowiem plan jest znacznie większy.

Paliwo na wakacje tańsze

paliwo diesel benzyna
fot. freepik

Amerykanie nieustannie borykają się z problemem wysokiej ceny za paliwo. Wszystkie zabiegi jakie zostały wykonane do tego momentu bardziej pomogły chwilowo, niż na dłuższą metę. Dlatego też szukane są rozwiązania, które realnie wpłyną na ceny paliw. I to nie jednorazowo, lecz w dłuższej perspektywie czasu.

Tamtejsze władze chcą  tymczasowe zniesienie podatku federalnego od paliw, które miałoby nastąpić już z początku lipca. Taką decyzję musi jednak poprzeć kongres, a to może okazać się niezwykle trudne. Już słychać sprzeciw wobec takiemu pomysłowi ze strony Republikanów, którzy uważają, że brak pieniędzy wpłynie na infrastrukturę.

Sekretarz stanu ds. energii niebawem spotka się z przedstawicielami największych rafinerii w Stanach Zjednoczonych. Na celu ma przedyskutowanie z nimi zwiększenia podaży paliw na rynku. Nie będzie to jednak łatwe zadanie, aby tego dokonać. Z kolei sam Joe Biden osobiście zamierza przekonywać Arabię Saudyjską do zwiększenia wydobycia ropy podczas wizyty w Rijadzie. Ma do niej dojść już niebawem.

paliwo-w-wakacje-koszmarnie-drogie
fot. freepik

Rozmowy mogą pomóc

Gdyby kraje OPEC+ zdecydowały się na zwiększenie podaży kryzys na świecie szybko by minął. Niestety kraje zrzeszone nie chcą zdecydować się na taki krok, przez co paliwo jest drogie. Chcą powoli i sukcesywnie podnosić próg wydobycia, aby nie notować niepotrzebnych strat. Podejście jest obecnie zupełnie inne, niż przed pandemią.

Najlepszym rozwiązaniem byłoby znalezienia porozumienia z krajami, które mają nałożone embargo na dostawy. Mowa tutaj m.in. o Iranie, którego ropa byłby znacząca do tego, aby sporo namieszać na rynku i w cenach ropy. Kierowcy znaczaco by na tym skorzystali płacąc mniej za diesel czy benzynę.

benyzna 95 paliwo
fot. freepik

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News