PILNE: Rząd wprowadza zmiany w rejestracji samochodów! Duże oszczędności dla kierowców stają się faktem

PILNE: Rząd wprowadza zmiany w rejestracji samochodów! Duże oszczędności dla kierowców stają się faktem

rzad pieniadze samochod

Podaj dalej

Rejestracja samochodu nie będzie już wyglądała tak jak do tej pory. Rząd postanowił wprowadzić zmiany, a odpowiedni projekt ustawy wpłynął już do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Zmiany tyczą się w dużej mierze zarówno samych nabywców, ale i samorządów. Jedna strona zyska nieco pieniędzy, druga straci. Tym razem jednak będzie to z korzyścią dla nas.

Rząd likwiduje opłatę ewidencyjną

premier rzad paliwo
gov.pl

Ministerstwo Cyfryzacji przygotowało ustawę, która będzie głosowana niebawem w Sejmie. Zakłada ona, że samorządy nie będą mogły już pobierać opłaty ewidencyjnej m.in. w trakcie rejestracji nowego samochodu. Tyczy się to również wydawaniem dokumentów stwierdzających uprawnienia do kierowania pojazdami oraz przez stacje kontroli pojazdów podczas badań technicznych.

Kierowcy nie będą musieli ponosić już opłat za wydanie dowodu rejestracyjnego, pozwolenia czasowego i zalegalizowanych tablic, przeprowadzenie badania technicznego pojazdu oraz odczyt stanu drogomierza pojazdu po wymianie. Ile tak naprawdę zaoszczędzą kierowcy, a ile stracą samorządy?

Mowa tutaj o kwocie w wysokości od 50 groszy do złotówki. Nie są to zatem duże opłaty, ale dla samorządów dość znaczące przy dużej ilości obsługiwanych klientów. Teraz tych pieniędzy nie będzie, a odbiera je rząd. Co za tym idzie, znów może powstać konflikt na linii miasta – państwo.

ulubione samochody polaków samochód ulubiony
fot. freepik

Zmiany wejdą przed wyborami

Można się spodziewać, że opłaty znikną jeszcze w tym roku, przed wyborami. Wydarzy się to zapewne na jednym z najbliższych posiedzeń Sejmu. A tych jak wiadomo nie pozostało już tak naprawdę dużo w tym roku. Dlatego wiele spraw przepadnie, a tylko te mniejsze i ważniejsze dla rządu będą poddawane głosowaniu.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News