PILNE: Rząd właśnie znacząco podniósł nowy dodatek! Na konto będzie trafiało jeszcze więcej pieniędzy

PILNE: Rząd właśnie znacząco podniósł nowy dodatek! Na konto będzie trafiało jeszcze więcej pieniędzy

paliwo-rzad-lpg

Podaj dalej

Nagle, zaskakująco i bez wcześniejszych zapowiedzi, rząd zdecydował się zwiększyć finansowo nowy dodatek. Senatorowi chcą, aby zwiększyć kwotę wcześniej zaplanowanego świadczenia. Miałaby ona pójść w górę aż o 66,6 procent! Z kwoty 300 złotych łączna suma wzrosłaby aż do 500 złotych. Ale to nie jedyna poprawka, którą widzi Senat w ustawie skierowanej dla rencistów i emerytów.

Wyższy dodatek niż planowano

dodatek dla seniorów
fot. freepik

Senatorowi chcą wprowadzić zmiany w ustawie skierowanej do sołtysów. Wcześniej mówiono, że świadczenie w wysokości 300 złotych będzie dla osób, które w trakcie życia dwukrotnie pełniły funkcję sołtysa. Poprawka jednak wprowadza zmianę i dodatek nie będzie mógł przypadać osobom, które nie pełniły tej ważnej funkcji minimum 8 lat. Zmiana wynika z tego, że w niektórych społecznościach kadencja jest krótsza.

Ważna zmiana dotyczy również kwoty świadczenia. Ma ona nie wynosić wyłącznie 300 złotych, ale będzie wyższa jeżeli kadencja trwała odpowiednio dłużej. Tego chce rząd i są duże szanse na to, aby taka poprawka weszła w życie. Jeżeli tak się stanie funkcja sołtysa będzie jeszcze bardziej opłacalna, niż do tej pory.

Należnie pieniądze otrzyma się w wieku 60 lat – kobiety, i 65 lat mężczyźni. Będzie to odpowiedni dodatek jaki zostanie wypłacany do emerytury. Seniorzy zatem będą mogli sporo zyskać miesięcznie, jeżeli wcześniej uda im się pełnić społecznie funkcję sołtysa. Pieniądze mają być z roku na rok większe, bowiem będą poddawane waloryzacji.

dodatek wynagrodzenie pieniadze
fot. freepik

Poprawki do przegłosowania

Niebawem Senat podda pod głosowanie wszelkie zmiany, jakie chce wprowadzić. Jako, że opozycja ma w nim większość można spodziewać się pozytywnych zmian. Później ustawa wróci jeszcze raz do sejmu i tam będzie najważniejsze głosowanie w tej kwestii. Osoby uprawnione do świadczenia mają zatem na co czekać.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News