PILNE: Rząd uderzy jeszcze bardziej w kierowców. Kolejne pomysły budzą jednak kontrowersje

PILNE: Rząd uderzy jeszcze bardziej w kierowców. Kolejne pomysły budzą jednak kontrowersje

kierowcow rzad samochod

Podaj dalej

Nie brakuje w ostatnim czasie zmian dla kierowców, a w drodze są już kolejne. Rząd przymierza się do zmian, które mają zrewolucjonizować poruszanie się po polskich drogach. Jak na razie jednak wytykane są nieustannie błędy, z którymi trzeba sobie nieustannie radzić. Nie wszystkie są jednak proste do rozwiązania.

Kierowców czekają kolejne zmiany

premier paragon koszty

Jedną z najważniejszych zmian nad którą pracuje rząd związaną z motoryzacją jest obecnie kwestia konfiskaty samochodu. Ma ona uderzyć w osoby, które po spożyciu alkoholu decydują się na prowadzenie samochodu. Takich kierowców rząd chce eliminować z dróg, a karą największą jaką otrzymają będzie zabranie na zawsze auta. Zmiana będzie elementem nowelizacji kodeksu karnego

Wprowadzenie takiej zmiany nie jest łatwe i widać to wraz z każdym kolejnym tygodniem. Pojawiają się raz po raz nowe pytania, na które trzeba odpowiedzieć przepisami prawa. Wszystko po to, aby wiązało się to w całość w przypadku, gdy dojdzie do losowej sytuacji, która może się wydarzyć. Chodzi też jednak o proste kwestie.

Mowa chociażby o tym, czy po konfiskacie samochodu to państwo będzie zobowiązane do tego, aby opłacić ubezpieczenie OC? Problem dotyczy również sytuacji, gdy sprawca zbiegnie z miejsca zdarzenia. Tutaj także rozwiązaniem ma być odebranie samochodu, bowiem prawo w takiej sytuacji ma nie stać po stronie kierowców. Wszystko po to, aby nie stało się to pewnego rodzaju standardem.

premier zakaz przemieszczania

Rząd będzie chciał zrzucić płatność na byłych właścicieli?

Po konfiskacie samochodu te z czasem będą trafiały na do sprzedaży. Zanim jednak to nastąpi minie zawsze zapewne pewien okres. W tym czasie może skończyć się ubezpieczeni OC, które trzeba będzie trzeba przedłużyć. Rząd zapewne nie będzie chciał robić tego z własnej kieszeni. Prawdopodobne zatem, że będzie to musiał zrobić ten, kto wcześniej był właściciela auta. To jednak wymaga wielu zmian prawnych – o ile taki kierunek zostanie obrany.

Konfiskata nie jest sprawą łatwą pod względem prawnym. Wzbudza i zawsze będzie wzbudzała wiele kontrowersji dla kierowców i nie tylko. Niewątpliwie w trakcie okaże się, że nie wszystko zostało dopracowane tak jak być powinno. Choć zaczynają się pojawiać głosy, że rząd może zamrozić na razie ten projekt. To nie byłoby dobre względem tego, co dzieje się na polskich drogach.

lpg premier morawiecki

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News