PILNE: Rząd przyjął nowy dodatek w kwocie 300 złotych! Niebawem ruszą pierwsze wypłaty

PILNE: Rząd przyjął nowy dodatek w kwocie 300 złotych! Niebawem ruszą pierwsze wypłaty

paliwo-rzad-lpg

Podaj dalej

Sejm zdecydował, że Polacy będą mogli otrzymywać nowy dodatek w wysokości 300 złotych miesięcznie. Świadczenie na kontach ma pojawić się jeszcze w tym roku, a więc spora osób znacząco będzie mogła poprawić swoją życiową sytuację. Pieniądze otrzymają osoby, które przez dwie kadencje pełniły funkcję sołtysa i osiągnęły już wiek emerytalny.

Trzeba złożyć wniosek o dodatek

ubezpieczenie oc obowiązkowe nowe rower rowerzysta rowerzyści pieszy piesi
Pixabay

Kto wie, że pełnił minimum dwa lata funkcję sołtysa we wsi i ma 60 lub 65 lat zależnie od płci, musi pamiętać o tym, aby złożyć odpowiedni wniosek. Świadczenie ma być wypłacane przez KRUS, a więc do tej jednostki będzie należało złożyć odpowiednie dokumenty. Osoby spełniające wszelkie kryteria – a jest ich jak widać niewiele, będą miały stały dochód w wysokości 300 złotych.

Jako, że praca sołtysa jest pracą społeczną rząd zdecydował się wynagrodzić ich pracę. Nowy dodatek ma być nagrodą dla tych, którzy poświęcają swój prywatny czas dla dobra danego społeczeństwa.  Czym dokładnie zajmuje się sołtys? ”Do najczęstszych obowiązków sołtysa zaliczono organizowanie zebrań wiejskich i wykonywanie ich uchwał, zarządzanie mieniem komunalnym i gminnym, inkasowanie podatków lokalnych czy dostarczanie nakazów podatkowych. Sołtys organizuje również życie społeczno-kulturalne na wsi. Wszystkie te zadania wykonuje społecznie, poza swoją aktywnością zawodową” – napisano.

Tak jak wcześniej mało kto chciał pełnić taką funkcję i często były problemy ze wskazaniem sołtysa, tak teraz problem się rozwiążę. Niewątpliwie rozpocznie się ”lokalna rywalizacja” o to, kto będzie pełnił przywództwo. Mając na względzie, że z czasem będzie można otrzymać świadczenie w wysokości 300 złotych, nikt nie będzie chciał odpuścić. Zwłaszcza osoby, którym może brakować jednej kadencji.

pieniadze doplaty freepik
fot. freepik

Kolejne świadczenia w drodze

Rząd niewątpliwie zrobił bardzo duży ukłon w kierunku osób, u których ma zdecydowanie największe problemy. Osoby z regionów wiejskich, zwłaszcza po jednej stronie polski, od zawsze są wiernymi wyborcami aktualnie rządzącej partii. Żeby nie stracić elektoratu rząd pochylił się nad nimi i dodatkowo wynagrodził przed zbliżającymi się wyborami.

Niebawem powinniśmy zostać poinformowani o kolejnych programach, a dokładniej mówiąc świadczeniach dla obywateli. Pytanie tylko na jakie dodatki będzie można liczyć i na jakie kwoty, a co najważniejsze – dla jakich grup społecznych.

oszczędność oszczędności pieniądze karta dużej rodziny
Pixabay

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News