PILNE: Rząd pozwoli na LPG zaoszczędzić jeszcze więcej pieniędzy. Zmiany na których znów zyskują kierowcy

PILNE: Rząd pozwoli na LPG zaoszczędzić jeszcze więcej pieniędzy. Zmiany na których znów zyskują kierowcy

lpg gaz autogaz

Podaj dalej

Kolejne korzyści dla kierowców jeżdżących na LPG w drodze. Tym razem stanie się to, co dla ponad 3 milionów kierowców w Polsce jest najistotniejsze. Będą mogli bowiem zaoszczędzić kolejne pieniąde, a w zasadzie ich nie wydawać, tak jak będą musieli to inni. To kolejny dowód na to, że warto stawiać na autogaz w każdej sytuacji podejmowanego wyboru.

LPG bez dodatkowych opłat

LPG paliwo autogaz
fot. freepik

W Polsce na nowo budzi coraz większe emocje temat stref czystego transportu. Coraz więcej miast zapowiada wprowadzenie takiego rozwiązania, a mieszkańcy obawiają się, czy będą mogli wjeżdżać do danej części miasta. A w zasadzie nie wiedzą nawet czy ich samochód im na to pozwoli. Bo dziś mało kto wie, jaką normę ma jego auto, jaka będzie obowiązywała i czy np. LPG będzie poza restrykcjami.

A wedle pierwszych napływających informacji wiele wskazuje na to, że LPG będzie można jeździć w strefach czystego transportu. Wiele krajów uznało już, że autogaz jest paliwem bezpiecznym dla środowiska. Dlatego też paliwo to traktowane jest jako ekologiczne i omija wszelkiego zakazy związane ze strefami.

W Polsce to samorządy będą mogły określić, czy LPG będą mogły wjechać do stref, czy też nie. Ale z pierwszych napływających informacji, jakie napływają widać, że autogaz będzie potraktowany w podobny sposób. Oznacza to, że po prostu zrobi się moda na to, aby gaz w samochodach traktować w sposób łagodny. Kierowcy nie będą musieli zatem ponosić opłat związanych z wjazdem do stref, a to pozwoli zachować pieniądze na koncie.

lpg autogaz paliwo
fot. freepik

Na stacjach też coraz lepiej

Kierowcy posiadający samochód z instalacją gazową mają coraz więcej powodów do zadowolenia. LPG w ostatnich dniach tanieje podobnie jak inne paliwa. Wiele wskazuje na to, że lada moment będzie można już tankować nawet poniżej 3 złote za litr. Na wiosnę będzie można zatem taniej niż zima o blisko złotówkę. To bardzo dużo względem tego, ile de facto kosztuje autogaz.

Rośnie również popularność LPG jeżeli chodzi o instalacje gazowe w samochodach. Terminy na montaż zaczynają się wydłużać coraz bardziej, nawet pomimo rosnących cen. Kierowcy wiedzą, że da to oszczędności w dłuższej perspektywie, a wbrew pozorom jednorazowy wydatek nie jest tak duży.

LPG autogaz ceny
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News