PILNE: Rząd potwierdza, będzie zmiana w programie 500+. Kierowcy już zacierają ręce na te zmiany

PILNE: Rząd potwierdza, będzie zmiana w programie 500+. Kierowcy już zacierają ręce na te zmiany

podatek sejm samochod

Podaj dalej

Nie jest już żadną tajemnicą, że rząd wprowadzi zmiany w programie 500+. Potwierdzają to m.in. szef klubu Prawa i Sprawiedliwości, czym tylko wzbudził jeszcze większe zainteresowanie tym, co czeka na miliony obywateli w Polsce. A zmiany mogą być naprawdę duże i znaczące. Oczywiście te finansowe, które co miesiąc wpływają na konta rodziców w wieku do 18 lat.

Rząd zmieni program 500+

premier rzad paliwo
gov.pl

– Nie nazywamy tego „waloryzacją”, a pewną zmianą, oczywiście na korzyść tych, którzy otrzymują to świadczenie. Z pewnością coś takiego nastąpi. Jeszcze nie w tej chwili, ponieważ nie nadszedł na to moment – powiedział Ryszard Terlecki w rozmowie z Polska Times. Tym samym potwierdziły się spekulacje, które krążyły od dawna.

Oczywiście pojawienie się takiej informacji ma jeden cel. Rząd chce zbadać reakcja społeczne przed zbliżającymi się wyborami na fakt, możliwości wprowadzenia zmian w tej kwestii. Dla jednych jest to rozdawnictwo dla innych ogromne wsparcie finansowe. Fakt, że program 500+ miał być programem demograficznym, ale stał się tak naprawdę społecznym wsparciem finansowym w dobie kryzysu.

Obecnie program 500+ jest warty tak naprawdę około 360 złotych, przy jaką inflacji mamy. Tym samym mówi się, że rząd podniesie zapomogę do kwoty 700 złotych, a może i więcej. Jak wyliczają eksperci, niewiele na tym straci, gdyż obecna inflacja pozwoli na sfinansowanie takiego dodatkowego zastrzyku gotówki. Ma to być jeden z filarów programu partii przed wyborami. Dlatego mówi się, że jest kilka scenariuszy w jakim modelu mogą wejść zmiany. Zależnie od sytuacji gospodarczej, jak i politycznej w kraju.

benzyna ceny paliw paliwo diesel
fot. freepik

Kierowcy odżyją?

Wszyscy doskonale pamiętamy, na co były przeznaczane pieniądze, gdy rząd wprowadził program 500+. Do dziś na wielu autach można znaleźć nalepkę z napisem ”sfinansowane z 500+”. Obecnie może być jednak tak, że zamiast na auto, każdy będzie przeznaczał nadwyżkę na paliwo, aby móc korzystać po prostu z samochodu stojącego już pod domem.

Zwłaszcza, że do czasu wprowadzenia zmian ceny paliw będą znacznie wyższe niż te obecne. Podobnie będzie zresztą z inflacją, która wygląda na to, że za sprawą cen ropy może dalej rosnąć. Mówi się, że poziom jaki osiągnie baryłka ropy sięgnąć może nawet 180 dolarów! Obecnie jest to około 120 dolarów. Waloryzacja programu zatem jest niezwykle konieczna, biorąc pod uwagę sens istnienia tego programu wsparcia. Bez względu na to, co tak naprawdę ma wspierać.

diesel benzyna paliwo
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News