PILNE: Rząd ogłosi nowy dodatek do cen produktów spożywczych w sklepach?! Zaskakujący ruch może dać ulgę Polakom

PILNE: Rząd ogłosi nowy dodatek do cen produktów spożywczych w sklepach?! Zaskakujący ruch może dać ulgę Polakom

dodatek dla rodzin

Podaj dalej

To może być lepszy dodatek niż 800+ i wszystkie inne, jakie są bądź będą dla Polaków. W Polsce mogą nas czekać promocje w sklepach, po których będziemy przecierać oczy ze zdumienia. Będzie to powrót do starych niskich cen, a dzięki nim szybciej obniży się inflacja. Na taki ruch zdecydowały się właśnie Węgry, a jak wiadomo polski rząd bardzo często korzysta z pomysłów zaprzyjaźnionego kraju.

Promocja+ to nowy dodatek?

zakupy karta pieniadze
fot. freepik

Duże sklepy na Węgrzech (jak np. w Polsce: Lidl, Biedronka, Dino, Auchan, Kaufland, itd.) otrzymały rządowy obowiązek obniżenia cen podstawowych produktów. Mowa o produktach, które przypisano do 20 kategorii i są one najczęściej kupowane przez społeczeństwo. Mowa o takich produktach jak np. mleko, chleb, owoce, warzywa czy mięso drobiowe.

Sprzedawcy mają obowiązek poinformowania klientów, że dany produkt podlega pod specjalną promocję. Sklepy nie mogą pozwolić sobie na ”oszustwa”, bowiem będą poddawane stale kontroli, a kary są przewidziane na bardzo wysokim poziomie. Taki dodatek dla tamtejszego społeczeństwa to ogromna ulga dla domowego budżetu. Czy na podobną zdecyduje się także Polska?

Węgry dodatkowo wprowadzają od lipca  internetowy system monitorowania cen. Rząd jest przekonany, że taki system pozwoli w znacznym stopniu obniżyć inflację w nadchodzącym czasie. Kraj ten mierzy się z jeszcze większym kryzysem niż Polska. Inflacja tam jest obecnie na poziomie 24,5 proc. rok do roku, podczas gdy w marcu było to 25,6 proc.

dodatek zakupy sklep
fot. freepik

Niskie ceny kluczowe dla nastrojów Polaków?

Obniżenie cen podstawowych produktów żywnościowych w sklepach niewątpliwie mocno przyczyniłoby się do lepszego życia Polaków. Trzeba jednak pamiętać o tym, że takie decyzje zawsze mają drugie dno. Tam, gdzie jednym żyje się lepiej, drudzy na tym cierpią. Dlatego zapewne firmy których cena produktów musiałaby spaść, oczekiwałby odszkodowania za poniesione straty.

Jeżeli rząd takie miałby wypłacić to koniec końców zapłacą za to… Polacy. Tyle tylko, że nie bezpośrednio, a okrężną drogą. Koniec końców sytuacja i tak choć z pozoru wydaje się interesują i ciekawa, to jednak drugie odbicie każe zachować rozsądek w podejmowaniu tak odważnych kroków.

dodatek na dziecko rodzice w DE
Pixabay/ Victoria Regen

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News