PILNE: Rząd oficjalnie wprowadził zmiany w tarczy antyinflacyjnej! Kierowcy będą płacić mniej za diesel, benzynę i LPG

PILNE: Rząd oficjalnie wprowadził zmiany w tarczy antyinflacyjnej! Kierowcy będą płacić mniej za diesel, benzynę i LPG

diesel premier morawiecki

Podaj dalej

Mateusz Morawiecki ogłosił bardzo ważną decyzję, jeżeli chodzi o diesel, benzynę i LPG w Polsce! Kierowcy tankujący paliwo będą mogli zaoszczędzić jeszcze więcej pieniędzy dzięki decyzji rządu w kontekście zmian w tarczy antyinflacyjnej. Na stacjach paliw wciąż będziemy mogli mieć do czynienia z niższymi cenami.

Diesel, benzyna i LPG czekają dłuższe zmiany

diesel ceny paliw
fot. freepik

Premier oficjalnie ogłosił, że tarcza antyinflacyjna w Polsce zostanie przedłużona. Wedle wcześniejszych ustaleń miała ona trwać do końca lipca tego roku. Już wcześniej jednak pojawiały się głosy, że zostanie ona przedłużona. Dziś wiadomo to już oficjalnie, że wciąż za diesel i benzynę będziemy płacili o około złotówkę mniej niż powinniśmy.

To wszystko dzięki obniżonemu VAT, a także akcyzie na paliwa. Pierwsze zmiany weszły w życie już pod koniec ubiegłego roku, kolejne na początku lutego. Dzięki temu na stacjach paliw możemy obserwować niższe ceny, choć te i tak są stosunkowo bardzo wysokie. To jednak nie jedyne dobre informacje, jakie mogliśmy usłyszeć.

W trakcie wizyty na terenie rozbudowy tłoczni gazu gazociągu Baltic Pipe w Goleniowie można było usłyszeć, że nadchodzą kolejne ważne zmiany. – Pracujemy nad tarczą antyputinowską – zapowiedziałem premier. Ta także ma na celu ograniczenie rosnących cen, które poszły w górę od momentu rozpoczęcia działań zbrojnych Rosjan na Ukrainie.

diesla diesel benzyna
fot. freepik.pl

Termin zostanie podany niebawem

Do kiedy dokładnie będziemy mniej płacić za diesel, benzynę i LPG? Tego terminu premier, jak na razie nie podał. Zostanie on zapewne niebawem ogłoszony przez rząd. Prawdopodobnie będzie to do końca roku, a więc na kolejne pięć miesięcy. Jeżeli tak się stanie za paliwa będziemy płacić więcej dopiero od 1 stycznia 2023 roku.

Przez ten czas dla kierowców najważniejsze będzie teraz to, aby ceny paliw były do końca roku jak najniższe. W innym przypadku może dojść do sytuacji, że z ceny np. 6 złotych 31 grudnia 2022 roku, wrócimy 1 stycznia 2023 roku do ceny 7 złotych. Zdecydowanie lepszy były inny scenariusz, ale taki bądź podobny wydaje się na tę chwilę nieunikniony.

diesel tankowanie paliwo
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News